Już po raz szósty w tym roku wydział szkolenia OZPN zorganizował tzw. powołania selekcyjne. To, o którym piszemy, miało miejsce 1 marca i było już trzecim, jakie od stycznia do marca odbyło się w Centrum Sportu w Opolu.

– OZPN, to jeden z głównych beneficjentów, jeśli chodzi o korzystanie z boisk naszego ośrodka. Współpraca układa nam się znakomicie i grafik wynajmów do celów szkoleniowych związku, jest do połowy czerwca „zaklepany” – mówi kierownik obiektu Grzegorz Bryłka.

Tuż przed godziną 14.00, na sztuczną murawę przy dawnej Północnej wyszli kandydaci do reprezentacji Opolszczyzny rocznika 2001.

– Taka selekcyjna zbiórka, to przyjrzenie się zawodnikom, którzy w różnej formie zostali nam zarekomendowani. Po prostu, sporządzamy listę, powołujemy ich i przyglądamy się ich poczynaniom, organizując grę wewnętrzną. Każdy wyróżniający się chłopak trafia do naszego notatnika i w ten sposób tworzymy kadrę województwa – wyjaśnia trener Tomasz Copik.

To on, oraz Grzegorz Zmuda obserwowali w środę poczynania swoich potencjalnych podopiecznych. – Wśród nas nie ma podziału na pierwszego i drugiego trenera. Obaj wszystko analizujemy, ja stoję, Grzesiek siedzi, to chyba jedyna różnica, która nas dzieli – uśmiecha się Copik.

Jeśli chodzi o grupę 2001, to następnym etapem szkolenia będzie już tradycyjne zgrupowanie treningowo-szkoleniowe, które odbędzie się już w dniach 10-12 marca, w Kluczborku.