Świeżo upieczony beniaminek BS w Leśnicy IV Ligi Opolskiej iPrime Bogacica czy wielokrotny finalista, trzecioligowy weteran Stal Brzeg? Tylko jedna z tych dwóch drużyn będzie mogła wznieść trofeum za zwycięstwo w wojewódzkim Pucharze Polski. Która? Przekonamy się już w najbliższą środę!

To właśnie wtedy, o godzinie 19:00, na Stadionie Miejskim w Kluczborku rozpocznie się decydujące starcie. Po jednej stronie absolutny finałowy nowicjusz – iPrime Bogacica. Po drugiej – kilkukrotny zdobywca trofeum – Stal Brzeg.

– Święto piłki nożnej w województwie opolskim – zaprasza prezes OZPN Tomasz Garbowski – Jeśli ktoś interesuje się regionalną piłką, to obecność na Stadionie Miejskim w Kluczborku jest obowiązkowa. Serdecznie zapraszamy i liczymy na pasjonujący pojedynek – dodaje sternik naszego związku.

Lekkim faworytem tego starcia, przynajmniej na papierze, jest brzeska Stal. Od sezonu 2016/2017 występuje ona na poziomie III Ligi, gdzie, kilka razy, plasowała się w czołówce stawki. W tym sezonie Stal walczy jednak jedynie o utrzymanie, będąc tuż nad strefą spadkową.

– Sport uczy pokory i każdy przeciwnik wymaga szacunku – mówi trener brzeskiego zespołu Kamil Rakoczy – Podchodzimy do tego meczu bardzo profesjonalnie. Na papierze oczywiście jesteśmy faworytem, ale to dopiero mecz pokaże, kto jest lepszy na boisku. Jedziemy do Kluczborka, żeby wygrać. Jest to dla nas priorytet w tym sezonie, żeby w Kluczborku sięgnąć po trofeum – dodaje.

– Dla nas jest to fantastyczny rok, a maj jest z niego najlepszy – śmieje się szkoleniowiec iPrime Michał Buła – Czujemy respekt przed przeciwnikiem, ale idziemy po swoje. Szykujemy się na bardzo wymagające spotkanie, chcemy rozegrać naprawdę dobry mecz. A po ostatnim gwizdku chcemy się cieszyć z końcowego, historycznego triumfu – podsumowuje trener Buła.

Piłkarze z Bogacicy przystąpią do finału spokojni. Są już pewni awansu do opolskiej IV Ligi, mało tego, wiedzą już, że wygrali grupę 1 Football World Klasy Okręgowej.

– Jest to najważniejszy mecz w rundzie, nie ma co do tego żadnych wątpliwości – mówi kapitan iPrime Marek Kałuża – Będzie bardzo trudno, ale jesteśmy dobrej myśli. Nie takie drużyny z niższych lig pokonywały już faworytów. Na pewno się na boisku nie położymy i damy z siebie wszystko. Żeby później, nawet jak się nie uda wygrać, zejść z boiska z podniesionym czołem – dodaje Kałuża.

– Puchar rządzi się swoimi prawami. Każdy będzie chciał wygrać – podkreśla kapitan Stali Damian Celuch – Chcemy, żeby puchar wrócił do Brzegu po kilku latach przerwy. Ja miałem okazje już go wygrać, wiem jak to smakuje. Ale chciałbym, żeby reszta drużyny też mogła to poczuć – mówi.

Wciąż dostępne są bilety na to spotkanie. Ich koszt to 10 złotych. Można je zakupić za pośrednictwem obu klubów, w biurze OZPN w godzinach jego pracy oraz w siedzibie MKS-u Kluczbork. Pozostałe będzie można nabyć w kasie stadionu w dniu meczu.

Opolski Związek Piłki Nożnej przeprowadzi z finału także bezpośrednią transmisję na naszym koncie na Youtubie. Jej początek zaplanowaliśmy na godzinę 18:30. Rozpocznie ją przedmeczowe studio. Spotkanie skomentują Donat Przybylski i Jakub Trzaska.

Serdecznie zapraszamy!