Relacje i komplet rezultatów z boisk opolskiej Bank Spółdzielczy w Leśnicy 4 ligi, rozmowy z trenerami oraz zawodnikami, to wszystko pojawiać się będzie regularnie na antenie TVP3 Opole, w magazynie Opolski Sport Extra.

Dyrektor opolskiego oddziału TVP3, Mateusz Magdziarz, prezes Opolskiego Związku Piłki Nożnej, Tomasz Garbowski oraz wiceprezes Waldemar Antkowiak, podpisali umowę o współpracy. W ramach porozumienia piłka nożna na szczeblu regionalnym zagości na antenie stacji także w maju. Wówczas TVP3 Opole przeprowadzi transmisję z finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

– BS 4 liga to najwyższy poziom rozgrywkowy w naszym regonie. Mecze dostarczają sporo emocji, padają w nich ładne bramki. Jedni walczą o przedsionek szczebla centralnego, którym jest 3 liga, inni, by nie spaść do klasy okręgowej, i jest co oglądać. Dlatego warto się pokazywać w TVP3 Opole, babcia i dziadek zobaczyć mogą wnuka, sąsiad – sąsiada, a dziewczyna – narzeczonego. Wszystko oczywiście z placu gry. Liga ta może być kuźnią kadr i rozwoju piłkarskiej ścieżki, więc trzeba się promować – zachęca do oglądania sternik naszego Zawiązku.

– Współpraca przy rozgrywkach BS 4 ligi opolskiej, to taki minimalny poziom naszej współpracy, jaki sobie określiliśmy. Zobowiązaliśmy się także do tego, że wspólnie dążyć będziemy do realizacji dodatkowych projektów telewizyjnych pod względem transmisji sportowych, jak choćby wojewódzki finał Pucharu Polski, który zamierzamy medialnie i profesjonalnie obsłużyć. Takich łakomych kąsków telewizyjnych będziemy poszukiwać i miarę możliwości organizacyjnych i finansowych, przeprowadzać transmisje również na antenie ogólnopolskiej – zapowiada dyrektor Magdziarz.

TVP3 Opole z marszu przystąpiła do działania i przedpremierowo, już 11 marca, pokazała najciekawsze fragmenty meczu KS Krasiejów – Swornica Czarnowąsy, a gościem magazynu piłkarskiego był kapitan „Swory” Wojciech Scisło.

https://www.facebook.com/tvpopole/videos/1744263668928168/