W dniach 23-28 lipca, w Zakopanem, odbył się obóz szkoleniowy kadr: U14 i U12 dziewcząt Opolskiego Związku Piłki Nożnej. W przypadku grupy dziewcząt zespołu U14 składającego się z zawodniczek z rocznika 2006 i 2007, głównym celem pobytu na obozie piłkarskim była poprawa jakości gry i doskonalenie elementów techniczno-taktycznych pod kątem zaplanowanych na wrzesień i październik rozgrywek o Puchar im. Ireny Półtorak, organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej.

W gronie reprezentantek Opolszczyzny w kadrze drużyny U12 znalazły się piłkarki z roczników 2008 i 2009. Jeśli chodzi o tę grupę, to podstawowym celem zgrupowania była ocena potencjału piłkarskiego dziewcząt, integracja całej grupy i opracowanie planu dalszej pracy z tą grupą na nadchodzący sezon 2019/2020.

W ocenie trenerów zespołu U14 – Tomasza Minkiewicz i Jakuba Zaczyka oraz drużyny U12 – Adriana Matuszczyka i Patryka Sowińskiego, pobyt na obozie i praca wykonana na zajęciach treningowych w dużej mierze pozwoliła zaplanowane cele zrealizować. Wypada czekać teraz tylko na jej efekty, które powinny przełożyć się na dobre rezultaty w rywalizacji z rówieśniczkami z innych ZPN-ów.

Pod Tatrami wypoczywały, ale i doskonaliły swoje umiejętności, zawodniczki reprezentujące na co dzień następujące opolskie kluby: LKS Rolnik Biedrzychowice, AP Chemik Kędzierzyn Koźle, LUKS SP Ujazd, UKS SAP Brzeg, UKS Unia Opole, SKS Piast Strzelce Opolskie, MZLKS Czarni Otmuchów, UKS Dalia Popielów, NKS Start Namysłów, LZS Odrzanka Dziergowice, SMWSIR Koksownik Zdzieszowice, LZS Łąka Prudnicka oraz AP Namysłów.