Historyczna, bo pierwsza reprezentacja Opolskiego Związku Piłki Nożnej na Mistrzostwach Polski Women’s 35+ spisała się naprawdę dobrze, zajmując wysokie 5. miejsce w stawce 10 zespołów.

Opolska drużyna pojechała na zawody bez specjalnych oczekiwań. Tymczasem już pierwszy mecz z Łódzkim ZPN-em przyniósł cenne 3 punkty. Historyczną bramkę zdobyła Barbara Nowak, ale świetnie spisał się cały zespół. Kolejnym grupowym rywalem OZPN były rówieśniczki z Kujawsko-Pomorskiego ZPN-u. Nasza reprezentacja zdołała w tym meczu wyszarpać remis 2:2, a bramki zdobywały wówczas Katarzyna Gaweł i Janina Ficek.

Na koniec rywalizacji grupowej, nasz zespół uległ 1:4 (bramka Marleny Miadzielec) późniejszym wicemistrzyniom Polski – Śląskiemu Związkowi Piłki Nożnej.

W drugim dniu rywalizacji OZPN zremisował z Pomorskim ZPN-em 1:1. Jedynego gola dla naszego zespołu strzeliła Katarzyna Gaweł. Natomiast w drugim spotkaniu opolanki, po pasjonującym boju, pokonały Wielkopolski ZPN 4:3. Dwukrotnie na listę strzelczyń wpisała się wówczas Kamila Okoń, a po jednym trafieniu zanotowały Nowak i Gaweł. Zwycięstwo z ekipą z Wielkopolski było tym cenniejsze, że decydowało o zajęciu przez OZPN 5. miejsca w mistrzostwach.

– Na pomysł stworzenia kadry 35+ wpadła Klaudia Golasz – organizatorka całego przedsięwzięcia z ramienia OZPN, od lat zajmująca się piłką kobiecą. Dziękuję, że Klaudia zaproponowała mi udział w tej inicjatywie. To duże wyróżnienie móc prowadzić zespół na mistrzostwach Polski. Cieszę się, że w składzie znalazły się legendarne „nazwiska” opolskiej kobiecej piłki i razem stworzyłyśmy ambitny i mocno wspierający się team. Potwierdzając te słowa, nasza reprezentacja aż w czterech meczach odwracała losy spotkania na swoją korzyść. Jechałyśmy tam po naukę, a wracamy z naprawdę dobrym wynikiem, który przed wyjazdem brałybyśmy w ciemno – powiedziała po turnieju Janina Ficek, grający trener naszego zespołu.

Ostateczna klasyfikacja:
1. Dolnośląski ZPN
2. Śląski ZPN
3. Kujawsko-Pomorski ZPN
4. Małopolski ZPN
5. Opolski ZPN
6. Wielkopolski ZPN
7. Łódzki ZPN
8. Podlaski ZPN
9. Warmińsko-Mazurski ZPN
10. Pomorski ZPN