Wojewódzki finał Pucharu Polski kobiet pomiędzy LKS Rolnik II Biedrzychowice a KS Unią Opole odbył się na pięknym obiekcie sportowym w Gogolinie. W finale lepsze okazały się podopieczne Tomasza Minkiewicza, które zwyciężyły 5:3, choć przegrywały już 0:2.

Początek meczu to przewaga zawodniczek Unii, które częściej zagrażały bramkę strzeżoną przez Annę Giercuszkiewicz, która łapała pewnie, ale skapitulowała.

W 11 minucie spotkania wynik meczu po strzale z rzutu wolnego otworzyła Ilona Kujawska – kapitanka Rolnika. Mimo sytuacji z obu stron wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

W 59 minucie „Rolniczki” po bramce Jenifer Da Costa podwyższyły na 2:0 i wydawało się, że zapanują nad meczem. Zaledwie 60 sekund później Anastazja Nowaczek złapała kontakt, działając bardzo mobilizująco na zespół z Opola.

Następne 10 minut, to był istny koszmar pełniących rolę gospodyń zawodniczek z Głogówka. Na listę strzelczyń wpisywała się najpierw Wiktoria Stącel oraz wspomniana wyżej Nowaczek, kompletując przy okazji hat-tricka.

To był ewidentnie dzień futbolistki Unii. W 84 minucie trafiła do siatki po raz czwarty i podwyższyła na 5:2. Wiadomo było, że opolanki już tego nie wypuszczą.

Ambitny Rolnik walczył do końca i w 87 minucie poprawił końcowy rezultat po ładnym uderzeniu Martyny Małolepszej. Wojewódzki Puchar Polski powędrował zatem do zawodniczek KS Unii Opole, już po raz trzeci w historii klubu.

Dekoracji wręczenia pucharów, medali i czeków dokonali: Waldemar Antkowiak – wiceprezes OZPN ds. organizacyjnych oraz Klaudia Golasz – sekretarz ds. piłkarstwa kobiecego.

Pamiątkowe statuetki otrzymała także trójka sędziowska, którą w środę reprezentowały: Katarzyna Gaweł, Dorota Dymek oraz Kinga Dąbska.

Obu zespołom dziękujemy za dobre widowisko, a zdobywczyniom opolskiego Pucharu Polski życzymy powodzenia w dalszej pucharowej rywalizacji. Dziękujemy również klubowi MKS Gogolin za współorganizację tego wydarzenia!

Wojewódzki Finał Pucharu Polski, 21 września 2022, Stadion Miejsk w Gogolinie:

LKS Rolnik II Biedrzychowice – KS Unia Opole 3:5 (1:0)

Bramki: Kujawska 11’, Da Costa 59’, Małolepsza 87’- Nowaczek 60’, 66’, 70’, 84’, Stącel 63’

LKS Rolnik II Biedrzychowice: Giercuszkiewicz – Kuczek, Sobkowicz, Mielczarek, Da Costa (72’ Pilarska), Kujawska, Małolepsza, Juchno, Benroth, Holovina, Wrzeciono

KS Unia Opole: E. Gatak – A. Gatak, Pajor(57’ Ludwińska), Studnicka, Nowaczek, Warzycha, Herzog (65’ Bystrowska), Stącel (84’ Mularska), J. Baron, O. Baron, Bega

Sędzia główna: Katarzyna Gaweł
Sędzie asystentki: Dorota Dymek, Kinga Dąbska