Wojewódzki finał Pucharu Polski kobiet pomiędzy Rolnikiem II B. Głogówek a Unią Opole odbył się w Głuchołazach. Na boisku ze sztuczną trawą i w świetle jupiterów lepsze okazały się podopieczne Tomasza Minkiewicza, które zwyciężyły 3:1. Opolanki musiały gonić wynik już od 12 minuty, kiedy do siatki trafiła Karolina Gogolin. Rolniczki, które na co dzień występują w Ekstralidze przystąpiły do spotkania swym rezerwowym zestawieniem, choć oprócz wspomnianej Gogolin w finale wystąpiły Magdalena Czekała, Magdalena Kościelniak oraz Julia Dec.

Od 20 minuty, kiedy do wyrównania doprowadziła Nicola Konefał, obraz zawodów uległ nieco zmianie i przeważać zaczęła Unia. – Nasza wygrana powinna być bardziej okazała. Dziewczyny nie wykorzystały paru dobrych okazji, w tym sytuacji sam na sam, a jeden strzał zatrzymał się na słupku – mówił szkoleniowiec triumfatorek. Jeszcze przed przerwą, w 41 minucie, jego team na prowadzenie wyprowadziła Vanessa Rus.

Gol tej samej zawodniczki z 59 minuty przypieczętował sukces drużyny ze stolicy województwa. Zdobywczynie trofeum oprócz możliwości dalszej rywalizacji na szczeblu centralnym pucharowych rozgrywek kobiet, zainkasowały czek na sumę 5 tys. złotych od Polskiego Związku Piłki Nożnej (pokonany otrzymały „bon” o wartości 2 tys.). – Dla nas liczy się każdy grosz i taka nagroda przyda się do prowadzenia bieżącej działalności klubu – zdradził uradowany Minkiewicz.

Dekoracji z ramienia OZPN oraz puchar i medale wręczył członek zarządu Stanisław Czepiel. Pamiątkowe statuetki otrzymała także trójka sędziowska, którą we wtorkowy wieczór reprezentowały Anna Kalita-Malasiewicz, Nicola Stokłosa i Anna Janik. Obu zespołom dziękujemy za dobre widowisko, a zdobywczyniom opolskiego Pucharu Polski życzymy powodzenia w dalszej pucharowej rywalizacji!