W auli Uniwersytetu Opolskiego odbył się wojewódzki finał ogólnopolskiego konkursu „Poznaj Polskę na sportowo”. To przedsięwzięcie realizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej i Ministerstwo Edukacji i Nauki. W opolskim finale znalazło się kilkudziesięciu uczestników w wieku 6-19 lat. Każdy z nich musiał odpowiedzieć na 11 pytań i miał na to zaledwie… 15, 30 lub 45 sekund, w zależności od kategorii wiekowej.

Najlepszą wśród najmłodszych dziewczynek okazała się Emilia Fórmańska, wśród chłopców doskonale spisał się Filip Ślusarek. Filip bezbłędnie odpowiedział na wszystkie pytania i wyprzedził kolegę z drugiego miejsca zaledwie o kilka sekund. To tylko świadczy o bardzo wysokim poziomie wiedzy wszystkich „zawodników”, a pytania nie były wcale takie łatwe.

Filip i Emilka wraz ze swoimi opiekunami, ale też jak i wszyscy laureaci finału wojewódzkiego, pojadą 16 listopada na PGE Narodowy, na mecz towarzyski Polska – Chile. To nie jedyna atrakcja, która ich czeka. Dzień później będą oni reprezentować nasze województwo w wielkim finale „Poznaj Polskę na sportowo”, który oglądać będzie można na żywo w telewizji polskiej.

W drugiej kategorii najtrafniej i najszybciej odpowiedzieli Wiktoria Piróg i Fabian Kozioł. Wśród najstarszych zwyciężyli Julia Baron oraz Bartosz Moś. Emocji naprawdę nie brakowało, podobnie jak nagród, którymi zostali obdarowani wszyscy uczestnicy turnieju. Wręczał je między innymi prezes Opolskiego Związku Piłki Nożnej – Tomasz Garbowski.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom finału i trzymamy kciuki za naszych finalistów w finale ogólnopolskim!