Opolski Związek Piłki Nożnej informuje, że na chwilę obecną władze państwowe w dalszym ciągu nie opublikowały rozporządzenia, które ma obowiązywać od najbliższej soboty, tj. od dnia 20.03.2021 r..

Zgodnie z zapowiedziami, mają być wprowadzone rozwiązania, które funkcjonowały wcześniej w czterech innych województwach objętych rozszerzonymi restrykcjami. Jeśli zapowiedziane doniesienia potwierdzą się, możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowych i rozgrywkach zostanie ograniczona do rozgrywek dzieci i młodzieży oraz sportu zawodowego.

Z uwagi na powyższe, w dniu wczorajszym zawiesiliśmy czasowo na okres od dnia 20 marca do dnia 9 kwietnia br. rywalizację ligową oraz pucharową drużyn występujących w llasie okręgowej, klasie „A” oraz klasie „B”, natomiast, o ile nie pojawią się niestosowane dotąd obostrzenia, rywalizacja w rozgrywkach młodzieżowych będzie kontynuowana.

Kontynuowane będą również rozgrywki w BS Leśnica 4 lidze opolskiej z uwagi na spełnienie przez kluby wymagań określonych w Rozporządzaniu RM z dnia 11.03.2021r. Jeżeli rozporządzenie, które ma obowiązywać od jutra, będzie zakładało inne rozwiązania, Wydział Gier OZPN, będzie reagował na bieżąco.

Dodatkowo, wszelkie akcje szkoleniowe tj. konsultacje kadr itp. odbędą się zgodnie z planem.

W związku z powyższym prosimy Państwa o wyrozumiałość.