Wczoraj rozpoczął się wielki finał Turnieju o Puchar Tymbarku! Nasz region reprezentują PSP Kietrz, PSP Popielów, PSP 19 Kędzierzyn-Koźle oraz UKS SAP Szóstka Brzeg. Po emocjonujących starciach w fazie grupowej nasze zespoły powalczą o miejsca od 9 do 16.

Najbliżej przedłużenia szans na medale była drużyna z Kędzierzyna-Koźla, która rywalizuje w kategorii chłopców do lat 12. W trzech spotkaniach grupy M młodzi kędzierzynianie odnieśli dwa zwycięstwa i doznali jednej porażki. Taki sam bilans miały również zespoły ZSP 2 Białystok i SP 7 Leszno. O wyjściu z grupy decydowała więc mała tabela, w której, niestety, nasza szkoła uplasowała się na trzecim miejscu. Jutro więc „Dziewiętnastka” powalczy o lokatę 9.

W pierwszym dzisiejszym meczu kędzierzynianie powalczą z SP 6 Świdnica. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 10:30.

Trzecie miejsce w swojej grupie, w zmaganiach dziewcząt do lat 12, zajęła także UKS SAP Szóstka Brzeg. Uczennice z Brzegu jeden mecz wygrały, jeden zremisowały i jeden przegrały. Przed brzeżankami rywalizację, w zestawieniu z literką K, umiejscowiły się SP 8 Krotoszyn i SP nr 44 Wrocław. Podobnie jak rówieśnicy z Kędzierzyna-Koźla, uczennice z Brzegu będą się starały zakończyć zmagania na 9. miejscu.

Pierwszymi rywalkami Szóstki będą uczennice SP Malechowo. Ten mecz również rozpocznie się o 10:30.

Mniej szczęścia w rywalizacji grupowej mieli nasi reprezentanci w kategorii wiekowej U10. Wśród dziewcząt PSP Popielów trzykrotnie musiał uznać wyższość swoich rywalek, co skutkowało 4. miejscem w grupie B. W drugiej rundzie ekipa z Popielowa zmierzy się więc z ZSP Opoczno.

Natomiast wśród chłopców taki sam bilans miał PSP Kietrz w grupie E. Ekipa z Kietrza grać więc będzie dzisiaj z Sando4. Oba te spotkania rozpoczną się o godzinie 10:00.

Z bardzo dobrej strony w rozgrywkach grupowych zaprezentował się uczeń PSP 19 Kędzierzyn-Koźle Filip Kondraciuk. Po pierwszym dniu jest on najlepszym strzelcem w zmaganiach chłopców U12. W trzech meczach strzelił on 8 goli.