– Taka współpraca zawsze buduje. Dziękuję za konstruktywną rozmowę i deklarację wsparcia merytorycznego przy opracowaniu dokumentacji przebudowy stadionu miejskiego – napisał na swoim profilu na Facebook-u burmistrz Głogówka, Piotr Bujak.

Wszystko po wizycie w gminie Głogówek prezesa Opolskiego Związku Piłki Nożnej, Tomasza Garbowskiego. Spotkanie w ratuszu dotyczyło modernizacji infrastruktury tamtejszego obiektu przy ulicy Damrota, na którym swoje ligowe mecze w BS Lesnica 4 lidze opolskiej rozgrywa miejscowa Fortuna.

OZPN będzie aktywnym partnerem podczas opracowywania planów tej inwestycji. To nie jedyna dobra wiadomość u schyłku roku dotycząca naprawy piłkarskich aren. O swoim nowym inwestycyjnym wyzwaniu poinformowała też gmina Krapkowice.

Najpóźniej do końca 2022 roku, w ramach lokalnych planów rewitalizacji, z dobrodziejstw modernizacji stadionu cieszyć się będą fani bardzo popularnego na Opolszczyźnie Klubu Sportowego Otmęt. Obiekt przyłączony zostanie do sieci kanalizacji sanitarnej, płyta boiska zostanie oświetlona, na trybunach znajdą się miejsca dla osób niepełnosprawnych a cały stadion będzie monitorowany.

Koszt inwestycji pierwszego etapu przebudowy to 431 tys. złotych, w tym 295 tys. to dofinansowanie z regionalnego programu operacyjnego województwa opolskiego. Prace na obu stadionach będziemy śledzić i oczywiście życzymy powodzenia w ich realizacji!