W miniony czwartek reprezentacja Polski do lat 20 uległa w Kluczborku reprezentacji Portugalii 1:2. Wydarzenie w Kluczborku było nie lada gratką dla kibiców, a nam miło jest poinformować, że jednym z uczestników tego meczu reprezentującym nasz Opolski Związek Piłki Nożnej był, należący do grupy Top Amator B, sędzia Marcin Kochanek w roli sędziego technicznego.

Nominacja przypadła „z góry” czyli z Kolegium Sędziów PZPN, a Marcin miał okazję współpracować z Czechem Ondřejem Ginzelem. Dawniej profesjonalnym, czeskim piłkarzem mającym na swoim koncie występy w reprezentacjach młodzieżowych czeskiej Republiki, a którego karierę przerwała kontuzja.

Przedmeczowe spotkanie mieliśmy już trzy godziny przed meczem w hotelu w Kluczborku, gdzie Ondřej mieszkał ze swoim „referee liaison officer” czyli oficerem łącznikowym, którym był jego asystent Marek Arys. Następnie udaliśmy się na stadion, gdzie każdy zajął się już wyznaczonymi obowiązkami. – mówi Marcin Kochanek.

Podobało mi się, że przy każdej pomocnej decyzji lub komunikacie, Ondřej dziękował nam mówiąc „wybornie” co po polsku znaczy doskonale. – dodaje. Dla naszego sędziego była to pierwsza taka okazja do współpracy na poziomie międzynarodowym co również jest cennym doświadczeniem i wyróżnieniem ze strony KS PZPN.

Czwartkowy wieczór przyciągnął na stadion w Kluczborku 3 000 kibiców, a samo spotkanie w naszym regionie cieszyło się dużym zainteresowaniem również medialnym. Kluczbork po raz pierwszy ugościł młodzieżową reprezentację naszego kraju. W XXI wieku taką okazję miały również Brzeg i Opole. – Organizacja meczu była bardzo dobra. Przez cały czas mieliśmy kogoś do pomocy w sprawach technicznych, a sam Ondřej był pod wrażeniem ilości kibiców, poziomem organizacji i opieką na stadionie. – podsumowuje Marcin Kochanek.

Zespół sędziowski w tym spotkaniu tworzyli Ondřej Ginzel (Czechy) sędzia główny oraz Marek Arys (Zachodniopomorski ZPN), Adam Karasewicz (Dolnośląski ZPN) sędziowie asystenci i Marcin Kochanek sędzia techniczny.