Uczennice PSP 3 Grodków, czyli zwycięska ekipa kategorii U10 Opolskiego Finału Pucharu Tymbarku (fot. Jakub Trzaska)

Uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej numer 3 w Grodkowie wywalczyły awans do ogólnopolskiego finału XXIV edycji Pucharu Tymbarku. W decydującym meczu wojewódzkiego turnieju grodkowianki pokonały PSP Radłów.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej gry w turnieju. Przez cały turniej graliśmy praktycznie gołym składem, więc jestem zaskoczony, że aż tak dobrze nam poszło. Ale widać, że mieliśmy dużo siły do ostatniego meczu. Trochę się tego baliśmy, że tych sił nam zabraknie, bo to 120 minut grania. Jednak nam się udało i teraz przed nami fantastyczna przygoda na Stadionie Narodowym w Warszawie – mówił trener zwycięskiej ekipy z Grodkowa Damian Sumara.

W decydującej potyczce kategorii dziewcząt U10 PSP 3 Grodków pokonała PSP Radłów, która ostatecznie zajęła drugie miejsce. Podium uzupełniła drużyna z ZPO Dziewkowice. Ta, w „małym finale” poradziła sobie z PSP Popielów.

Podobnie jak w latach ubiegłych rozdano również nagrody indywidualne. Najlepszą zawodniczką rywalizacji w Kluczborku wybrano Emilię Otrząsek z Radłowa. Najlepszą bramkarką została Amelia Szyszka z Dziewkowic, a najwięcej bramek zdobyła Liliana Sumara, która reprezentowała właśnie PSP 3 Grodków.

Równocześnie toczyła się zażarta walka o miano najlepszych w województwie opolskim w kategorii U8 dziewcząt i chłopców. Dla tych młodych zawodników i zawodniczek było to idealne przetarcie przed kolejnymi edycjami Pucharu Tymbarku, w których już będą grać o finał ogólnopolski.

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się PSP 19 Kędzierzyn-Koźle. W opolskim finale pewnie pokonała PSP Popielów. Puchar i medale za 3. miejsce odebrały zawodniczki Chrobrego Ligota Książęca, które w decydującej potyczce rozprawiły się z PSP 3 Zdzieszowice.

Statuetka MVP powędrowała w ręce przedstawicielki zdzieszowickiej szkoły – Leny Tomicy. Najlepszą bramkarką wybrano Jadwigę Rambau z Popielowa, a najwięcej goli udało się strzelić Matyldzie Kondraciuk z Kędzierzyna-Koźla.

Natomiast w rywalizacji chłopców bezkonkurencyjni okazali się uczniowie PSP Kietrz. W decydującym meczu młodzi kietrzanie wygrali z PSP 2 Głuchołazy. Na najniższym stopniu podium stanęli przedstawiciele PSP 31 im. UNICEF z Opola, a tuż za podium ulokowali się reprezentanci PSP ze Staniszczy Wielkich.

Najlepszym strzelcem turnieju został Aleksander Cieśla, który w Kluczborku reprezentował barwy PSP 2 Głuchołazy. Najlepszym zawodnikiem rywalizacji chłopców do lat 8 wybrano Alexa Lacha z Opola, a statuetkę super bramkarza odebrał Oliwier Sawczuk z Kietrza.

Na Stadionie Miejskim w Kluczborku rozpoczyna się powoli rywalizacja w drugim dniu Opolskiego Finału Pucharu Tymbarku. Dzisiaj o przepustkę do finału powalczą chłopcy w kategorii wiekowej U10 oraz chłopcy i dziewczęta w kategorii U12.