Tekst Jacek Nałęcz. fot. Radosław Jurga

Zawodniczki Rolnika B. Głogówek wywalczyły tytuł wicemistrzyń Polski w futsalu! Turniej Final Four ekstraligi odbył się 2-3 marca, w hali Orła Piaski Wielkie. Nasze opolskie futsalistki w finale imprezy przegrały z faworytkami, AZS-em Uniwersytet Jagielloński Kraków, ale pozostawiły po sobie bardzo dobre wrażenie. Oprócz srebrnych medali, do najlepszej piątki całej rywalizacji wybrana została Daria Kasperska.

Głogowianki już w pierwszym swym spotkaniu pokazały „pazur” i ograły po zaciętym spotkaniu 2:1 AZS UAM Poznań. Bramki dla naszej drużyny strzeliły Kinga Ejzel oraz Emilia Pawłowska. Zresztą, Kinga była kluczem do rozpracowania defensywy poznańskiej ekipy. Regularnie nękała rywalki i oczywiście otworzyła wynik oraz dodała wiary naszej ekipie bramką na 1:0, pierwszą jaką nasze dziewczyny zdobyły w ten weekend. MVP tego meczu została jednak nasza bramkarka, Magda Religa.

Wielki finał był także bardzo emocjonujący. Krakowianki na prowadzenie wyszły w 9 minucie, kiedy po uderzeniu Eweliny Bolko piłka odbiła się od Ewy Dudy i padł gol samobójczy. Odpowiedź była natychmiastowa! Kilka sekund później padło wyrównanie za sprawą pięknego „szczura” Ilony Kujawskiej. Kluczowa dla losów spotkania okazała się akcja kapitan „Jagiellonek” Kingi Wilk (MVP finału), w 13 minucie zawodów. Wynik nie uległ już zmianie i czwarte mistrzostwo Polski dla AZS-u UJ stało się faktem. Wielkie powody do radości miały też piłkarki Wandy Słomniczanki. Team z Małopolski w spotkaniu o brąz zwyciężył 4:1 wspomniany już AZS UAM.

– Z całego serca dziękuję wszystkim kibicom, którzy byli tutaj z nami. Wielkie dla Was brawa – byliście naszym 6 zawodnikiem! Dziękuję trenerom, którzy pomagali mi w podejmowaniu decyzji, kiedy czasami miałam wątpliwości. Dziękuję prezesowi Wilfrydowi i trenerowi Staszkowi, za zaufanie i pozwolenie mi pracować tak, jak chcę. Dziękuję Klaudii i Patrycji za nagrywanie meczów i szybkie analizy spotkań, które ułatwiały mi pracę. Ale przede wszystkim dziękuję Wam, moje drogie zawodniczki! Za to, że uwierzyłyście w moją wizję futsalu. Może czasami moje pomysły były szalone, czasami instynktowne, ale na pewno wszystkie były przemyślane. Tyle ile serca, ducha, poświęcenia i walki oddałyście na parkiecie wiedzą nieliczni, i wiem i ja – mówiła po zakończeniu mistrzowskiej rywalizacji trenerka Rolnika, Anna Wójcik.

Zarząd Opolskiego Związku Piłki Nożnej serdecznie gratuluje zawodniczkom Rolnika B. Głogówek srebrnych medali Mistrzostw Polski Kobiet w Futsalu i świetnej postawy podczas finałowego turnieju! – Jesteście dumą Opolszczyzny w najpiękniejszym wydaniu. Dziękujemy za to trofeum i życzymy jeszcze wielu, wielu sukcesów, w które głęboko wierzymy! – spiął gratulacje prosto z Damrota prezes OZPN, Tomasz Garbowski.

Rolnik B. Głogówek na turnieju Final Four 2018/2019: Magdalena Religa, Monika Jaksy, Beata Kiersztajn, Emilia Pawłowska, Ewa Duda, Ola Misiak, Ilona Kujawska, Kinga Ejzel, Ola Sobkowicz, Aleksandra Dubiel, Anita Buchta, Natalia Wojdyło, Katarzyna Kelner, Daria Kasperska. Trener Anna Wójcik.