Kolegium Sędziów Opolskiego Związku Piłki Nożnej promuje akcję zbiórki pieniężnej na leczenie i rehabilitację naszego kolegi i przyjaciela środowiska sędziowskiego Daniela Szpili. Bardzo dobry sędzia piłkarski (do niedawna wieloletni sędzia asystent szczebla centralnego), świetny pedagog, zapalony sportowiec, miłośnik gór i pasjonat biegania.

Mądry szkoleniowiec, członek zarządu Kolegium Sędziów Opolskiego Związku Piłki Nożnej, o dużej wiedzy i zaangażowaniu.

Przede wszystkim kochający mąż i troskliwy ojciec dwóch synów – prawdziwa głowa szczęśliwej rodziny. Niestety, Daniela – który w swoich ponad 850 przesędziowanych meczach niejednokrotnie zmagał się z różnymi „przeciwnikami” boiskowymi – czeka teraz prawdziwa batalia o zdrowie i normalne życie.

Człowiekowi, który do niedawna stale był „w biegu”, ciągle aktywny, nie tylko na boisku, ale również na szlaku, czy w pracy zawodowej, życie odwróciło się o 180 stopni.

Kilka miesięcy temu u naszego Przyjaciela zdiagnozowano SLA tzw. stwardnienie zanikowe boczne. Bardzo rzadką i nieuleczalną chorobę. Niestety objawy choroby oraz jej nieodwracalność powodują, że Daniela i jego rodzinę czekają, nie tylko kosztowne leczenie, rehabilitacja czy zakup koniecznego sprzętu medycznego, ale również konieczność przystosowania mieszkania do potrzeb związanych z normalnym funkcjonowaniem.

Rozpoczynamy akcję organizacji zbiórki pieniężnej aby pomóc Danielowi i jego Rodzinie w tym niezmiernie trudnym dla nich okresie.

Przyjaciele, koledzy, znajomi środowiska piłkarskiego z całej Polski prosimy dołóżcie swoją cegiełkę w powrót Daniela do normalności.

Wpłat można dokonywać za pośrednictwem portalu zrzutka.pl pod tym linkiem: https://zrzutka.pl/p6rnh3.

Za każde wsparcie i każdą wpłaconą kwotę w imieniu Daniela bardzo dziękujemy.