W dniach 3-4 czerwca na terenie Ośrodka Turystyczno-Wypoczynkowego w Bąkowie, Kamping nr 23 odbyło się pierwsze zgrupowanie uczestników programu mentorskiego wraz z Komisją Szkoleniową KS OZPN.

W piątek sędziowie uczestniczyli w warsztatach z różnych aspektów zarządzania dot. analizy klipów i wspólnej dyskusji na temat sytuacji meczowych. Następnie wzięli udział w kreatywnym treningu praktycznym. Zmierzyli się z kilkoma zadaniami wymagającymi koncentracji, analizy i współpracy, analogicznie do zachowań takich jak na boisku podczas meczów.

Po części teoretycznej i praktycznej nastąpił czas na integracje, a uczestnicy wspólnie rozegrali mecz siatkówki plażowej i spędzili czas przy ognisku.

Sobota przyniosła czterogodzinną analizę i wspólną dyskusję na temat prowadzonych zawodów przez sędziów Programu Mentorskiego z poprzedniego tygodnia. Do obecnych na terenie ośrodka od piątku uczestników dołączyło 7 sędziów Klasy Okręgowej B (od przyszłego sezonu A klasy).

Całość zakończyła się w sobotę o godz. 13:30 wspólnym obiadem.

Nad przygotowaniem zgrupowania pracowali wspólnie członkowie Komisji Szkoleniowej: Szymon Łężny, Marcin Kochanek i Maciej Kosarzecki. Dodatkowo w zgrupowaniu obecni byli również nasz sędzia zawodowy Ekstraklasy Jarosław Przybył, przewodniczący KS Tomasz Wąsiak i v-ce przewodniczący KS Władysław Łężny.

Kolejne zgrupowanie przewidziane jest na rundę jesienną przyszłego sezonu.