Kadra OZPN U13 rozbiła Małopolski ZPN 5:2 (fot. Jakub Trzaska)

Bardzo dobry start sezonu zanotowały reprezentacje Opolskiego Związku Piłki Nożnej. Kadra do lat 14, prowadzona przez Pawła Bzdęgę i Andrzeja Wolańskiego, zremisowała z Małopolskim ZPN-em 1:1. Natomiast reprezentacja do lat 13, z Jarosławem Wolańskim i Wojciechem Morką na czele, rozbiła drużynę z Małopolski 5:2.

Dla kadry U14 był to pierwszy mecz w ramach rozgrywek Pucharu im. Kazimierza Deyny. Podobnie jak przed rokiem Opolski ZPN o awans do FINAŁU A powalczy w grupie eliminacyjnej z Małopolskim ZPN-em, Śląskim ZPN-em i Podkarpackim ZPN-em.

Pierwszymi rywalami opolan byli rówieśnicy z województwa małopolskiego. Po bardzo dobrej pierwszej połowie z obu stron był bezbramkowy remis. Chwilę po wznowieniu gry na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Lucjan Barnert. I kiedy wydawało się, że nasz zespół sięgnie po komplet punktów, arbiter główny dopatrzył się przewinienia w polu karnym OZPN, po którym rzut karny mógł wykonywać Małopolski ZPN. Przyjezdni szansę wykorzystali i doprowadzili do wyrównania. Takim też wynikiem ostatecznie to starcie się zakończyło.

– Zagraliśmy bardzo przyzwoity mecz patrząc przez pryzmat naszych ostatnich potyczek z MZPN.
Pomimo ubytku kilku zawodników, którzy zmienili przynależność klubową i wyjechali poza województwo, pokazaliśmy, że drużyna potrafi ich zastąpić bez utraty jakości. Cieszą powroty i debiuty w kadrze, żałujemy niewykorzystanych sytuacji bramkowych i straconej bramki z rzutu karnego. Sztab trenerski i zawodnicy czekają już na kolejną potyczkę w Lublińcu – mówił po ostatnim gwizdku szkoleniowiec kadry Paweł Bzdęga.

Swój mecz przeciwko reprezentacji Małopolskiego Związku Piłki Nożnej rozegrała również kadra do lat 13, która w tym sezonie jest prowadzona przez duet – Jarosław Wolański – Wojciech Morka. W Kotorzu Małym kadra zagrała bardzo skutecznie i ambitnie, dzięki czemu wywalczyła okazałe zwycięstwo. Na listę strzelców dla OZPN w tym meczu wpisani zostali Mateusz Gręndziak, Kamil Orłowski, Jan Hawrylów, Bartosz Biela i Michał Wojciechowski. Z drugiej strony gospodarze dali sobie wbić tylko dwie bramki, dzięki czemu triumfowali 5:2.

– To był bardzo dobry mecz w wykonaniu kadry rocznika 2011. Zwycięstwo z Małopolskim ZPN-em zostało bardzo dobrze odebrane w opolskim środowisku piłkarskim. Jesteśmy zadowoleni z realizacji celów gry, nad którymi mocno pracowaliśmy podczas zgrupowania, zaobserwowaliśmy bardzo znaczący progres w tym zakresie. Zauważalna u zawodników była wielka radość z gry i to jest najważniejsze na tym etapie w kontekście dalszego rozwoju. Sportowo zrobiliśmy mały krok w przód – oceniał występ naszej reprezentacji jej trener Jarosław Wolański.

Teraz przed reprezentacją do lat 14 kolejny mecz, tym razem wyjazdowy ze Śląskim Związkiem Piłki Nożnej. Spotkanie to zostanie rozegrane 4 października.

Natomiast kadra do lat 13 pierwsze mecze w Pucharze im. Kazimierza Górskiego rozegra dopiero 16 października. Od tego sezonu doszło do zmiany formuły rozgrywania eliminacji tych zmagań. Zamiast meczów związkowych, odbędą się dwa turnieje eliminacyjne (jeden jesienią i jeden wiosną), z których wyłonione zostaną drużyny do FINAŁU A i FINAŁU B tegoż pucharu.