W niedzielę 11 grudnia o od godz. 9:00 w hali OSiR w Komprachcicach odbywać się będzie trzydziesty pierwszy turniej o puchar Przewodniczącego Kolegium Sędziów Opolskiego Związku Piłki Nożnej.

W turnieju wystąpią reprezentacje regionów wiodących Opolskiego KS tj. Opole, Kluczbork, Kędzierzyn-Koźle i Nysa w dwóch kategoriach wiekowych juniorów (do lat 35) i seniorów (pow. lat 35).

Turniej będzie kontynuacją akcji charytatywnej dla naszego przyjaciela Daniela Szpili, który w ubiegłym roku zachorował na stwardnienie zanikowe boczne (SLA). Chociaż formuła turnieju nawiązuje do tradycyjnej i ma na celu wyłonienie najlepszych drużyn województwa opolskiego wśród sędziów, akcja „trzecia połowa dla Daniela” ponownie odbiła się szerokim echem w środowisku piłkarskim w całej Polsce.

Do zmagań w Komprachcicach dołączą zaproszone reprezentacje sędziów z województw: dolnośląskiego, śląskiego, łódzkiego i wielkopolskiego, które zmierzą się ze sobą w grupie C w systemie każdy z każdym.

Drużyny regionów wiodących zostały podzielone na grupy A (kategoria młodsza) i grupę B (kategoria starsza). To właśnie w tych grupach po rozegranych meczach „każdy z każdym” wyłonimy najlepszą drużynę danych kategorii zwanymi dalej „mistrzami województwa”.

Zwycięzcy grupy A oraz grupy C spotkają się ze sobą w meczu o „Superpuchar”.

Organizatorem turnieju jest Zarząd Kolegium Sędziów Opolskiego Związku Piłki Nożnej na czele z Przewodniczącym Tomaszem Wąsiakiem. Partnerami turnieju są: Opolski Związek Piłki Nożnej, Gmina Komprachcice, OSiR Komprachcice, Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego w Opolu, firma Columbex oraz firma Licon International.

Wszystkich chętnych zapraszamy do obejrzenia zmagań i kibicowania swoim drużynom.