Ponad 250 uczestników wzięło udział w konferencji szkoleniowej, która odbyła się na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej. Do Opola zawitała Akademia Grassroots PZPN, zajęcia były darmowe, a ich godziny zaliczyć można było na poczet przedłużenia lub pozyskiwania uprawnień trenerskich. Stąd aula Politechniki pękała w poniedziałek w szwach.

Jeśli chodzi o PZPN-owski  Grassroots, to celem szkoleń, które odbywają się w całej Polsce,  jest przybliżenie najnowszych trendów w szkoleniu dzieci do 13 roku życia. Wykładów wysłuchała więc cała rzesza trenerów, instruktorów oraz nauczycieli wychowania fizycznego, nie tylko z Opolszczyzny. Zakres tematyczny sesji obejmował między innymi periodyzację procesu szkolenia od skrzata do juniora oraz rozwój inteligencji u młodych piłkarzy U8 – U13. Była też prezentacja inicjatyw prowadzonych przez Grassroots, programu certyfikacji szkółek piłkarskich oraz programu szkolenia w oparciu o Akademię Młodych Orłów.

Całą imprezę otworzył prezes Opolskiego Związku Piłki Nożnej, Tomasz Garbowski, który życzył wszystkim udanego i interesującego kursu. Warto dodać, że scenariusz wszystkich bloków tematycznych obejmował także zajęcia praktyczne, których tematem były ćwiczenia kształtujące percepcję piłkarza. Na listę prelegentów wpisali się trenerzy – Michał Prętkiewicz, Michał Libich, Jarosław Wolański i Paweł Bzdęga oraz Andrzej Konwiński i Wojciech Morka z projektu Mobilnej Akademii Młodych Orłów. Swój czas dostał także przedstawiciel AMP Futbol.

Akademii Grassroots dziękujemy za przybycie i interesujące godziny spędzone w opolskiej Politechnice, zaś uczestnikom za liczne przybicie!