Odra Opole U15 zagra wiosną w Centralnej Lidze Juniorów (fot. facebook/com/Akademia OKS Odra Opole)

Trzy drużyny opolskiej Odry będą rywalizowały wiosną w Centralnej Lidze Juniorów. Do grona ekip do lat 17 i 19 dołączyli młodsi koledzy z drużyny U15.

Takim wynikiem może się pochwalić 13 innych polskich akademii. Ale tylko trzy z klubów Fortuna I Ligi. Oprócz Odry są to Wisła Kraków i Polonia Warszawa. Z II Ligi jedynie Sandecja Nowy Sącz. Pozostałymi są ekipy z PKO Ekstraklasy. To pokazuje jak duży sukces odnieśli młodzi piłkarze opolskiego klubu.

Bardzo się cieszę, że nasze trzy drużyny młodzieżowe będą rywalizowały na najwyższym poziomie w kraju. To historyczne wydarzenie dla naszej Akademii, na którym zyskać może również całe środowisko opolskiej piłki. Postawa naszych młodych zawodników jest dla nas powodem do dumy i satysfakcji. Na ten sukces pracuje codziennie wiele osób tj. trenerzy, fizjoterapeuci, nauczyciele, wychowawcy w bursach ale przede wszystkim to zasługa zawodników oraz ich rodziców, którzy obdarzyli nas zaufaniem. Odra Opole to bardzo dobre miejsce do rozwoju o czym przekonuje się coraz więcej osób z naszego województwa – komentuje ten sukces koordynator projektów sportowych niebiesko-czerwonych Paweł Jędrzejewski.

Dodatkowo Jędrzejewski jest również drugim trenerem Odry U15. Pierwszym jest Aleksander Kalbron.

Spora grupa zawodników jest w Akademii od wielu lat. Są to chłopcy, którzy przechodzili poszczególne szczeble rozwoju od najmłodszych kategorii, aż do dnia dzisiejszego. Ale także jest spora grupa nowych zawodników, którzy trafili do Akademii. Nie możemy zapominać o tym że Odra Opole nawiązuje nieustannie współpracę z klubami partnerskimi z naszego regionu. Coraz więcej adeptów piłki nożnej, trafia do Akademii właśnie z klubów partnerskich – wylicza Kalbron.

Runda, w której Odra wywalczyła awans, była rewelacyjna. Na 14 rozegranych spotkań opolanie wygrali aż 13. Ostatni zremisowali – 5:5 w derbach z Rodłem. Zdobyli aż 112 goli, stracili zaledwie 10.

Następnie trzeba było jeszcze poradzić sobie w dwumeczu barażowym. Tutaj rywalem Odry była FC Wrocław Academy. Oba spotkania podopieczni Kalbrona i Jęderzejewskiego wygrali – 2:0 w Opolu i 4:3 we Wrocławiu.

W Centralnej Lidze Juniorów U15 rywalizują 32 zespoły podzielone na cztery grupy. Zwycięzcy każdej z nich zagrają o mistrzostwo Polski.