Poznaliśmy zwycięzców wojewódzkiego finału turnieju halowego o Puchar Prezesa PZPN, którzy będą reprezentować Opolszczyznę w finale ogólnopolskim w Warszawie! Na najwyższym stopniu podium stanęli zawodnicy AP Victoria Chróścice (U-11) oraz UKS Rodło Opole (U-12).

 

Turniej, zorganizowany przez Opolski Związek Piłki Nożnej w kategoriach wiekowych U-11 i U-12, odbył się na hali sportowej w Popielowie. W każdej z kategorii wystąpiło po osiem zespołów, które zostały wyłonione w regionalnych eliminacjach.

Drużyny rywalizowały w grupach, a następnie cztery najlepsze przechodziły do fazy pucharowej, w której walczyły o przepustkę do gry w finale ogólnopolskim.

Turniej rozpoczął się od zmagań w kategorii U-11, w której mierzyły się: KS Polonia Nysa, OKS Olesno, KS Cisowa, MKS Pogoń Prudnik, UKS Spiders Krapkowice AP BTP Stal Brzeg, NKS Start Namysłów oraz AP Victoria Chróścice.

W kategorii U-12 wzięły udział drużyny: AP BTP Stal Brzeg, OKS Odra Opole, UKS Rodło Opole, KS Polonia Nysa, UKS Hattrick Głuchołazy, UKS Spiders Krakpowice, MKS Gogolin, a także UKP GOL Opole.

Wszystkie mecze w turnieju stały na wysokim poziomie. Zgromadzeni kibice, z wypiekami na twarzy obserwowali zacięte pojedynki oraz popis umiejętności technicznych młodych piłkarzy. Zawodnicy
w każde spotkanie włożyli wiele zaangażowania i serca, dzielnie walczyli o każdą piłkę i nie poddawali się do ostatnich minut, nawet przy niekorzystnym wyniku.

W finale w kategorii U-11 spotkały się zespoły OKS Olesno oraz AP Victoria Chróścice. Dzięki fantastycznej grze bramkarzy obu ekip mecz zakończył się remisem w regulaminowym czasie gry, wobec czego do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Tu większym opanowaniem wykazali się zawodnicy z Chróścic i to oni cieszyli się z wygranej.

W finale U-12 na przeciwko siebie stanęli zawodnicy reprezentujący UKS Rodło Opole oraz KS Polonia Nysa, którzy na początku turnieju mierzyli się w pojedynku grupowym, zakończonym wynikiem 2:2. Tym razem z meczu zwycięsko wyszli zawodnicy z Opola, wygrywając spotkanie 1:0.

Triumfatorzy poszczególnych kategorii wezmą udział w finale ogólnopolskim turnieju o Puchar Prezesa PZPN, który odbędzie się w dniach 15-16 lutego br. w Warszawie.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Poniżej dołączamy sprawozdanie z odbytych turniejów oraz dodatkowo przekazujemy krótką galerię z ww. zawodów.

Sprawozdanie z wojewódzkich turniejów o PPPZPN 2020 w kat. U-11 i U-12

https://www.facebook.com/pg/Opolskizpn/photos/?tab=album&album_id=2957853484278186&ref=page_internal