fot. Mirosław Szozda

Mino przegranej w pierwszej potyczce z Rosjanami, trener reprezentacji Polski Błażej Korczyński nie miał zbyt kwaśnej miny. Oto co powiedział po meczu w Stegu Arenie Opole.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, co zastaliśmy na Opolszczyźnie. Przebywamy tu od tygodnia, miasto jest piękne, obiekty bardzo dobre. Organizacyjnie wszystko mieliśmy zapewnione. OZPN i miasto Opole zadbało o nas w każdym calu. Ja z miłą chęcią wrócę tu z reprezentacją na kolejne mecze. Zagraliśmy przy pełnych trybunach, spotkaniu w hali towarzyszyła świetna oprawa, widownia żyła tym, co działo się na boisku. Oby więcej takich meczów w kraju – podsumowywał sobotnie wydarzenie szkoleniowiec biało-czerwonych.

Sam mecz zrecenzował Piotr Kriezel, na co dzień zawodnik FC Toruń.
– Na pewno mieliśmy sporo sytuacji, ale jak na złość nic nie chciało wpaść… zwłaszcza w pierwszej połowie. Rosja to to taki zespół, że bezlitośnie wykorzystuje każdy błąd, który się popełnia. Nie weszliśmy dobrze w ten mecz. Dwie bramki przed przerwą spowodowały, że musieliśmy gonić wynik i trochę więcej ryzykować, a później nie starczyło już czasu. Zdajemy sobie sprawę, że graliśmy z jedną z najlepszych drużyn na świecie, ale właśnie z takimi rywalami trzeba się mierzyć i coraz lepiej nam to wychodzi.