W starciu dwóch beniaminków lepszym okazał się ten z Krępnej, któremu 3 punkty zapewnił gol Michała Poli z 32 minuty. Z wolnego dośrodkował wówczas Marcin Rybiałek, a w potwornym zamieszaniu najwięcej zimnej krwi zachował pomocnik gospodarzy trafiając do siatki gości. Sprawiający lepsze wrażenie gospodarze przez dwa kwadranse bili głową w mur, a dobre okazje solidarnie marnowali Denis Wiora, Łukasz Ryncarz i Adam Makowski. W tej części gry groźnie po drugiej stronie boiska było dwukrotnie. Za pierwszym razem, ni to strzał ni to dośrodkowanie grającego trenera Unii Mateusza Steinhofa nogą odbił strzegący bramki miejscowych Marcin Nowak. W drugim przypadku golkiper Korony miał sporo szczęścia, bo po rozegraniu rzutu rożnego jeden z zawodników Raszowej głową przeniósł piłkę nad bramką. Po przerwie goście zaprezentowali się znacznie lepiej, ale nie na tyle by odrobić jednobramkową stratę. W starciu A-klasowych „żółtodziobów” lepszymi okazali się więc krępnianie i to oni po raz siódmy w sezonie zaksięgowali komplet punktów.

– To był mecz walki, a taki styl bardziej pasował gościom niż nam. Wygraliśmy zachowując przy tym fotel lidera tabeli, ale myślę że w przekroju całego spotkania byliśmy drużyną lepszą – podsumował zadowolony skrzydłowy Korony, Adam Makowski. Dobrych humorów, nie mieli za to przyjezdni. – Boisko, na którym rozgrywaliśmy zawody nie nadawało się do gry w piłkę, a mecz raczej przypominał pojedynek dwóch B-klasowych zespołów. W pierwszej połowie zagraliśmy słabo. Byliśmy spóźnieni, a przeciwnik zawsze nas wyprzedzał o pół tempa. Po przerwie podeszliśmy trochę wyżej i stworzyliśmy sobie trzy, bramkowe sytuacje. Moim zdaniem sprawiedliwy byłby remis – zakończył Mateusz Steinhof.

Klasa A, grupa 5: Korona Krępna – Unia Raszowa Daniec 1-0 (1-0)
1-0 Pola – 32.

Korona Krępna: Nowak (85.Bachem)– Piecha, Damrat, Twardowski, Sitko (68.Kwiotek), Kieszkowski (65.Haręża), Wiora, Rybiałek, Makowski, Pola (62.J.Ryncarz), Ł.Ryncarz.
Trener Jerzy Ryncarz.

Unia Raszowa Daniec: Choiński – Pietruszka, Koźlik, Kiełbasa, Steinhof, Fechner (78.Jarosz), Godlewski, Pawlik (80.Baron), M.Mientus (55.Demchenko), T.Pasoń (85.Sieradzki), Korab (86.K.Pasoń).
Trener Mateusz Steinhof.

Żółte kartki: Sitko, Wiora – Godlewski.

Sędziował Marcin Szaja (KS Opole).

Widzów 100.

LKS Korona Krępna ? UNIA Raszowa-Daniec? Mirosław Szozda

Opublikowany przez Opolski Związek Piłki Nożnej Wtorek, 9 października 2018

Reporter Mirosław Szozda.