Pamiątkowe ujęcie na zakończenie opolskiego finału futsalistów. Fot. Mariusz Matkowski

Hala OSiR-u Niemodlin była miejscem rywalizacji, która wyłonić miała wojewódzkiego triumfatora Pucharu Polski w futsalu. Do pucharowych mistrzostw zgłosiło się osiem drużyn, a do „zaksięgowania” finalistów potrzebne były dwa dni eliminacji grupowych. Te odbyły się 7 i 8 grudnia i były bardzo zacięte, ponieważ o awansie do wielkiego finału zadecydowała dodatnia różnica goli z wszystkich meczów.

Pierwszego dnia starły się Futsal Kopalmat Opole, LZS Futsal Starowice, Wojciobus Team i Bongo Krapkowice, a drugiego walczyły ANJ Ząbkowski Niemodlin, Opolskie Żubry, Unia Kolonowskie i Wiking Opole. Najlepszym bilansem pochwalić się mogły – triumfator sprzed roku – Bongo oraz Wiking i to one 11 grudnia wystąpiły w starciu o najwyższe opolskie trofeum.

Spotkanie finałowe było bardzo wyrównane, a obie ekipy na przemian okładały się ciosami. Krapkowiczanie wygrali pierwszą połowę i przez cały mecz strzelali bramki dające im za każdym razem prowadzenie. „Wikingowie” uparcie i ambitnie gonili rezultat, który złapali nawet przegrywając 1:3. Końcówka należała jednak do futsalistów Bongo, którzy wygrali te przypominające przeciąganie liny zawody. W 28 minucie do siatki na 4:3 trafił Paweł Nowak i tak już zostało.

Bongo Krapkowice – Wiking Opole 4:3 (3:1)

Bramki
: Jakub Mutke 1, Tymoteusz Mizielski 17, Adrian Barysch 20, Paweł Nowak 27 – Adam Krok 13, 26, Juri Khomonczak 23,

Bongo
: Paradowski, Kapszyński, Mizielski, Mutke, Barysch – Staroń, Nowak, Sobota, Tramsz, Klimaczak
Trener Tomasz Staroń

Wiking
: Banach, Zboch, Krok, Szydziak, Khomonczak – Skowronek, Urycz, Nesterów, Kręźlewski, Brzęczek, Luberda, Nawrot
Trener Przemysław Dora

Sędziowali
: Piotr Rybol, Marcin Bazan, Marcin Janik