Za nami losowanie 1/32 finału Pucharu Polski w futsalu. Bardzo trudne zadanie czeka wojewódzkiego zwycięzcę pucharu – Wikinga Alibabę Opole. Nasz zespół zagra u siebie z brązowym medalistą poprzedniego sezonu – Piastem Gliwice.

To właśnie od tej rundy do rywalizacji pucharowej przystępują zespoły z FOGO Futsal Ekstraklasy. I to na przedstawiciela najwyższej klasy rozgrywkowej trafili futsaliści Wikinga. Rywalem naszej drużyny będzie naszpikowany gwiazdami Piast Gliwice.

Od wielu lat gliwiczanie są w ścisłej czołówce futsalowej Ekstraklasy. Od 2016 roku, czyli od momentu powstania klubu, Piast zakończył sezon poza pierwszą szóstką zaledwie raz. W kampanii 2021/2022 wywalczył tytuł mistrzowski, a rok wcześniej i rok później kończył zmagania na 3. lokacie. Tą zajmuję także obecnie, po 15. rozegranych kolejkach. Do lidera, Constractu Lubawa, traci zaledwie dwa punkty.

Więcej szczęścia w losowaniu mieli dwaj nasi pozostali przedstawiciele na tym etapie rozgrywek. Jedyny reprezentant Opolszczyzny w futsalowej elicie – Dreman Opole Komprachcice stanie przed szansą pomszczenia Gredar Bongo Niemodlin. Opolanie zmierzą się bowiem na wyjeździe z Futsal Teamem Ząbkowice Śląskie, który w poprzedniej rundzie wyeliminował ekipę z Niemodlina.

Z dobrym znajomym Dremana zagra natomiast ASG Stanley Futsal Team Brzeg. Brzeżanie udadzą się do Siemianowic Śląskich na starcie z FC Silesią Box. Z tym zespołem Dreman mierzył się w pucharze w sezonach 2021/2022 i 2022/2023. Bilans – jedno zwycięstwo i jedna porażka. Teraz przekonamy się, jak w tej potyczce spisze się Stanley.

Mecze 1/32 finału futsalowego Pucharu Polski zostaną rozegrane 13 lub 14 stycznia. Do następnego etapu przejdą zwycięzcy jednego spotkania.