Niezwykłe emocje towarzyszyły aż do ostatnich minut kibicom przybyłym na pierwszą edycję Turnieju o Puchar Prezesa OZPN. 12 drużyn stawiło się w Wojewódzkim Kampusie Sportowo-Rekreacyjnym Stobrawa w Kluczborku, by powalczyć o miano najlepszego zespołu w kategorii Orlik.

 

Pogoda okazała się wyjątkowo łaskawa dla uczestników turnieju. Podczas gdy nad regionem przechodziły ulewne deszcze, w Kluczborku zawodnikom towarzyszyła słoneczna aura z przyjemną temperaturą.

Każda z drużyn przybyłych na turniej musiała przejść długą drogę, by powalczyć o Puchar Prezesa OZPN i cenną nagrodę, jaką okazały się bilety na mecz ćwierćfinałowy Mistrzostw Świata FIFA U-20, który odbędzie się w Tychach. W pierwszej fazie turnieju zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowały systemem każdy z każdym na trzech boiskach.

W grupie A spotkały się: Start Namysłów, LZS Victoria Chróścice, KS Polonia Nysa, OKS Olesno, Soccer College 2008 i BTP Stal Brzeg. Rozgrywki grupowe wygrali zawodnicy z Brzegu, notując na swoim koncie 4 zwycięstwa i 1 remis. Na drugim miejscu w grupie uplasowali się przedstawiciele Chróścic
z 3 zwycięstwami i 2 porażkami.

W grupie B, gdzie rywalizowały zespoły: TS Chemik Kędzierzyn-Koźle, UKS Spiders Krapkowice, AP Młody Kluczbork, Soccer College 2009, MKS Pogoń Prudnik oraz UKS Hattrick Głuchołazy losy udziału w półfinałach ważyły się do ostatnich spotkań. Zawodnicy z Krapkowic awansowali z tym samym bilansem, co drużyna z Brzegu. Natomiast zespół z Kędzierzyna wyszarpał awans kosztem Pogoni Prudnik, pokonując 3:0 w ostatnim meczu grupowym Soccer College 2009.

W równolegle rozgrywanych meczach półfinałowych spotkały się pary: AP Stal Brzeg – TS Chemik Kędzierzyn-Koźle oraz UKS Spiders Krapkowice – LZS Victoria Chróścice. Pierwszy mecz zakończył się wygraną 1:0 drużyny z Brzegu. W drugim, zakończonym wynikiem 2:2, do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, w których ostatecznie lepsi okazali się zawodnicy z Chróścic.

Niezwykłym przeżyciem dla młodych piłkarzy były mecze o 1 i 3 miejsce, które odbyły się na płycie głównej stadionu MKS Kluczbork, przy głośnym aplauzie pozostałych drużyn i kibiców. Organizatorzy przygotowali oprawę godną najważniejszych turniejów rozgrywanych na świecie. Zawodnicy wchodzili na stadion przy akompaniamencie hymnu Ligi Mistrzów, a mecze sędziował Jarosław Przybył, arbiter
z wieloletnim doświadczeniem na najważniejszych piłkarskich imprezach.

Oba spotkania były niezwykle zacięte i pełne zwrotów akcji. Pomimo zmęczenia, zawodnicy wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności i dostarczyli wielu emocji zgromadzonym kibicom.

Bardzo wyrównany mecz o 3 miejsce zakończył się remisem 1:1 i do wyłonienia zwycięzcy konieczne były rzuty karne. Z tej próby ponownie zwycięsko wyszli zawodnicy z Krapkowic, którzy mogli się cieszyć z zajęcia miejsca na najniższym stopniu podium.

Mecz o 1 miejsce rozpoczął się od mocnego otwarcia brzeskiej Stali, która szybko wyszła na prowadzenie, stopniowo powiększając je aż do stanu 3:0. Kiedy losy meczu wydawały się być przesądzone, do walki o ostateczny triumf zerwali się zawodnicy z Chróścic zdobywając kontaktowe dwie bramki. Kibice z zapartym tchem śledzili rywalizację na boisku zadając sobie pytanie: kto ostatecznie zwycięży? Po upływie 20 minut, pan Jarosław Przybył odgwizdał koniec meczu przy stanie 3:2 dla zawodników z Brzegu.

Na zakończenie wszyscy zawodnicy zostali udekorowani pamiątkowymi medalami oraz otrzymali puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Opolski Związek Piłki Nożnej oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

Po dekoracji zawodnicy usiedli na trybunach, by obejrzeć wspólnie Finał Wojewódzkiego Pucharu Polski pomiędzy Stalą Brzeg a LZS Starowice.

Puchar Prezesa OZPN – klasyfikacja końcowa

  1. BTP Stal Brzeg
  2. LZS Chróścice
  3. UKS Spiders Krapkowice
  4. TS Chemik Kędzierzyn-Koźle

 

BTP Stal Brzeg: Alex Raczkowski, Kamil Ruszel, Kuba Zieliński, Piotr Szyndralewicz, Hubert Ziemba, Mateusz Mozoła, Filip Nowacki, Filip Kędra, Adrian Jasiński, Bartłomiej Młynarczyk.

AP Victoria Chróścice: Paweł Barthy, Marco Smieszkoł, Filip Waniek, Franciszek Koczwański, Kacper Sucharski, Kamil Szczepaniak, Marco Kupczyk, Maksymilian Brocki, Fabian Wiesner. Trener Dawid Kamalski.

UKS Spiders Krapkowice: Michał Nagaba, Jakub Klisch, Jacek Szumilas, Dominik Miś, Jakub Gołaś, Mateusz Szlachta, Piotr Orzechowski, Kamil Szalecki, Jakub Bień, Borys Los. Trener Filip Szampera.

TS Chemik Kędzierzyn-Koźle: Marcel Koziński, Aleksander Bazan, Dawid Wiśniewski, Krzysztof Kardasz, Adam Węgier, Leon Mazur, Jan Wojkowski, Bartosz Majnusz, Cezary Dec, Mikołaj Graber. Trener Daniel Krzyszczak.

 

Dołączamy również rezultaty poszczególnych meczów oraz uzupełnione tabele fazy grupowej.