Jedno z piłkarskich praw stanowi, że mecze z lokalnym przeciwnikiem automatycznie zyskują na atrakcyjności, gdyż piłkarze wznoszą się na wyżyny swoich umiejętności. Tym razem nagrodzeni za ambitną postawę zostali gospodarze, którzy silniejszym kadrowo Sławicom wyrwali punkt.

Dąbrowianie wystąpili tradycyjnie w mocno przemodelowanym składzie, np. linia obrony w stosunku do poprzedniego spotkania uległa zmianie o 100%! Duża rotacja to efekt zagranicznych wyjazdów za pracą, czego konsekwencją są częste absencje.

Pierwszy na listę strzelców wpisał się kapitan miejscowych Andrzej Gruntowski, jego daleki „ni to strzał, ni to lob” wpadł zaskoczonemu Pawlecie za przysłowiowy kołnierz. Bramka rozochociła zespół, który ruszył za ciosem, co omal nie skończyło się zabójczą kontrą Sławic.

Gdyby taki rezultat utrzymał się do końca pierwszej połowy mecz mógłby potoczyć się zupełnie inaczej, lecz goście nie chcieli czekać zbyt długo. Tuż przed przerwą zespołową akcję na wyrównującego gola zamienił Marcin Wójcik, a w kilku innych sytuacjach skórę kolegom z defensywy Dąbrowy ratował Mariusz Chochorowski.

Druga odsłona upłynęła drużynom na zmaganiach zmierzających do uzyskania złotej bramki, ale nieco więcej szans na cenne trafienie zanotowali goście. Gospodarze – występujący tego dnia w nowych strojach – szczęśliwie dowieźli remis do końca, okupując go jedynie trzema sędziowskimi napomnieniami o żółtym zabarwieniu.

B-klasa gr. 5: SSKF KS Dąbrowa – LZS Sławice 1:1 (1:1)

1:0 Andrzej Gruntowski 11’ – 1:1 Marcin Wójcik 44’.

SSKF KS Dąbrowa: Chochorowski – Daszkiewicz, Gruntowski, Krzywy, K. Widacha, Olender (55’ Łyszczarczyk), Błacha (65’ Nieckarz), Głodek, Dworczak (46’ Marek Czech), F. Widacha (46’ Michał Czech), Półtorak.
Trener: Robert Jonczyk.

LZS Sławice: Pawleta – Mętel, Popera, Jurowski, Kauczuk, Sobocki, Hansz (Pycyna 75’ / Pawleta 86’), Wójcik, Stopka, Turczyk, Kujawa (Rzeczycki 80’).
Kierownik: Damian Knosala.

Żółte kartki: F. Widacha, Głodek, Półtorak (wszyscy Dąbrowa).

Sędzia: Damian Staszczyszyn (Opole).

Widzów: 70.

📸 Kolejna fotorelacja z boiska 🅱klasy.

Opublikowany przez Opolski Związek Piłki Nożnej na 29 sierpnia 2017

Reporter Roman Kołbuc.