W dniach 20-25 sierpnia, reprezentanci województwa opolskiego udali się na obóz sportowo-szkoleniowy do Zakopanego. Celem zgrupowania było szlifowanie formy sportowej przed zbliżającym się sezonem rozgrywkowym.

W obozie brały udział dwie reprezentacje, U-14, prowadzona przez duet trenerski Tomasz Piwowarczyk i Jacek Mazurkiewicz oraz U-13, której trenerami są Marek Duraj i Krzysztof Białek. W zgrupowaniu uczestniczył także trener bramkarzy Grzegorz Świerczek, który obserwował poczynania golkiperów obu reprezentacji oraz prowadził z nimi treningi.

Obie ekipy odbywały dwie jednostki treningowe dziennie. Poza tym zawodnicy uczestniczyli w zajęciach teoretycznych oraz zaliczyli trzy gry kontrolne, których zadaniem było szkolenie techniczno–taktyczne. Nasi szkoleniowcy poszukiwali także optymalnych pozycji dla poszczególnych piłkarzy. Duży nacisk kładziony był na ustawienie indywidualne, grupowe i zespołowe, otwarcie i budowanie gry, pressing oraz finalizację akcji.

Każdy dzień kończyła odprawa, podczas której analizie poddawane zostawały plusy i minusy każdego z zawodników. Sztab szkoleniowy nie unikał rozmów z piłkarzami na temat ich umiejętności, pomagając im w ten sposób budować własną świadomość oraz skłaniać do samooceny swych poczynań.

Podczas pobytu nie zabrakło czasu wolnego. Ten poświęcany był przede wszystkim na integrację grupy, w czym pomogły wspólne wyprawy po Zakopanem.