Było to spotkanie godnych siebie przeciwników, ale w harmonii z nazwą klubu sukces przypadł gościom z Dobrzynia i to oni po meczu otworzyli szampany z okazji awansu, a trener Marek Zagórski poszybował w górę na rękach szczęśliwej drużyny!

Z uwagi na nową i wciąż ukorzeniającą murawę boiska w Żłobiźnie zawody odbyły się w Brzegu, ale mimo to „gospodarze na wygnaniu” postawili wiceliderowi twarde warunki, zapowiadając jednocześnie skuteczny atak na A-klasę w przyszłym sezonie.

Aspiracje LZS-u Żłobizna potwierdzają kolejne wzmocnienia drużyny, prężny sponsor i nowa infrastruktura, ale w szczególności dobra gra. Próbkę możliwości podopieczni trenera Marcina Zajączkowskiego dali zwłaszcza w 1 połowie, gdy przez 30 minut walczyli z „Victorią” jak równy z równym, a Dawid Podgórski sprawdził wytrzymałość poprzeczki w bramce Serwadczaka.

Po straconym golu z gospodarzy powoli zaczęło schodzić powietrze, lecz krótka ławka rezerwowych uniemożliwiała odzyskanie świeżości. Bezwzględnie wykorzystali to goście z Dobrzynia i w 55 minucie przypieczętowali wygraną trafieniem Pawła Kwiatkowskiego, a w kilku innych doskonałych sytuacjach na drodze piłki stawał: słupek, bramkarz lub… parada obrońcy.

B-klasa gr. 4: LZS Żłobizna – LZS Victoria Dobrzyń 0:2 (0:1)
0:1 Tomasz Serwadczak 27’, 0:2 Paweł Kwiatkowski 55’.

LZS Żłobizna: Mędrykiewicz – Rawski, G. Kowalczyk 1 (37’ Szwed), M. Zajączkowski, Rabanda, Krawców, Jakubowski, S. Zajączkowski, Zachwiej, Podgórski, G. Kowalczyk (2). Trener: Marcin Zajączkowski.
LZS Victoria Dobrzyń: D. Serwadczak – Kucia, T. Serwadczak, Boruń, Kowalczyk, Mykita, Kwiatkowski, Bajsarowicz (64’ Dacholarz), M. Serwadczak (66’ Puszkiewicz), Jermak, Chruszczewski (72’ Drankowski). Trener: Marek Zagórski.

Żółte kartki: Adam Jakubowski, Paweł Rawski (LZS Żłobizna).

Sędzia główny: Radosław Narewski, sędziowie asystenci: klubowi/przygodni.

Boisko treningowe Regionalnego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Brzegu.

Widzów 200.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1547730761957139.1073741902.524884664241759&type=1&l=53ebe78bd9

Reporter Roman Kołbuc (https://pilkaopolska.pl)