Fot. Mirosław Szozda

Najpierw stosowna uchwała Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach dotycząca zakończenia rozgrywek w grupie III 3 ligi, a dopiero po tym spec-uchwała Opolskiego Związku Piłki Nożnej w kwestii organizacji opolskich rozgrywek nowego sezonu 2020/2021. Dodajmy tylko dla porządku, że Śląski ZPN swoje obrady zapowiedział na czwartkowe popołudnie -14 maja, a tamtejszy zarząd, wsłuchując się w głos klubów, będzie rekomendował jego zakończenie.

– Musimy poczekać na jego oficjalny komunikat, ponieważ w 3 lidze występują drużyny z Opolszczyzny. Jeśli tamtejszy ZPN „przyklepie” końcowe rozstrzygnięcia, będziemy mogli zabrać się do układania uczestników i grup na naszym podwórku. Podstawowym celem jaki będzie nam przyświecał będzie podjęcie takich rozstrzygnięć, żeby w naszej opolskiej piłce nie było klubu, który w jakimkolwiek stopniu mógłby poczuć się pokrzywdzonym – mówi prezes OZPN, Tomasz Garbowski.

Nie jest tajemnicą, że Wydział Gier już teraz rozpoczął prace nad kształtem – i co bardzo istotne – terminarzem nowych rozgrywek. – Musimy dokładnie rozpatrzyć każdy budzący wątpliwości przypadek, oczywiście z założeniem, że nie będzie spadków, ale zamierzamy też pójść z duchem piłki i prolongować kluby, które sportowo sobie na to zasłużyły. Wiązać się to może z pewnego rodzaju reorganizacją całych rozgrywek, jednak czas mamy wyjątkowy i jesteśmy zmuszeni podejmować wyjątkowe decyzje – precyzuje sternik naszego związku.

Zarząd OZPN nie ukrywa, że chciałby już w drugiej połowie lipca rozpocząć nową edycję rozgrywkową. Tu jednak sporo zależeć będzie od odgórnych decyzji, przede wszystkim w sprawie zachowania bezpieczeństwa na obiektach sportowych wobec epidemii COVID-19. Stosowny komunikat Wydziału Gier zamykający ostatecznie kwestię nowej obsady poszczególnych grup – od B-klas do 4 ligi – sezonu 2020/2021, po decyzjach Zarządu oraz Komisji ds. Licencji Klubowych, poznać powinniśmy nie wcześniej niż 25 maja br.