Treningi - tak, sparingi - nie. Fot. Mirosław Szozda

W związku z pojawiającymi się zapytaniami dotyczącymi możliwości rozgrywania meczów sparingowych informujemy, iż w ocenie Komisji Medycznej PZPN, która czuwa nad aspektem zdrowotnym planu wznowienia rozgrywek, jest to niemożliwe. Powyższe zalecenie dotyczy zarówno drużyn uczestniczących w kontynuowanych rozgrywkach jak i pozostałych.

Jednym z założeń wdrożonej izolacji sportowej jest ograniczenie do minimum możliwości zakażenia zawodników i członków sztabów szkoleniowych wirusem COVID-19. Zasadnym jest zatem ograniczenie liczby rozgrywanych meczów i kontaktu z innymi drużynami, wyłącznie do spotkań w ramach oficjalnych rozgrywek Ekstraklasy, 1. i 2. Ligi. Przyjęcie innego założenia oznaczałoby wzrost ryzyka zakażenia, co w konsekwencji mogłoby skutkować niepowodzeniem planu dokończenia rozgrywek w sezonie 2019/2020.

To oficjalna treść stanowiska PZPN w sprawie odmrażania sportu od 18 maja br. Pełen zakres ostatnich decyzji rządu znajdziemy tutaj: https://www.gov.pl/web/sport/rusza-iii-etap-odmrazania-polskiego-sportu.

Opolski Związek Piłki Nożnej rekomenduje stosowanie się do powyższych wytycznych i zaleceń.