Serdecznie zapraszamy na towarzyski mecz reprezentacji U-19 Polska – Szkocja! Opolskiemu Związkowi Piłki Nożnej po raz kolejny powierzono organizację takiego wydarzenia i gwarantujemy, że dopięta została ona na przysłowiowy ostatni guzik. Na Stadionie Miejskim w Opolu nie powinno zabraknąć niczego, co godne jest kibica biało-czerwonych. O sportowy poziom widowiska zadbać już powinien szereg kandydatów aspirujących w niedalekiej w przyszłości do występów w podstawowych jedenastkach narodowych kadr obu krajów.

Trener Polaków Dariusz Gęsior na test ze Szkotami dokonał bardzo szerokiego przeglądu zawodników, a oto ci którzy dostaną szansę występów: Jakub Sinior (Hellas Werona, Włochy), Michał Ozga (Jagiellonia Białystok), Tymoteusz Klupś (Lech Poznań), Hubert Sobol (Lech Poznań), Przemysław Bargiel (AC Spezia, Włochy), Jan Łoś (Arka Gdynia), Javier Hyjek (Atletico Madryt, Hiszpania), Błażej Starzycki (Błękitni Stargard), Michał Skóraś (Termalica Nieciecza), Bartosz Mrozek (Elana Toruń), Kacper Tabiś (GKS Katowice), Jakub Stolarczyk (Leicester, Anglia), Maciej Żurawski (Pogoń Szczecin), Jakub Kiwior (Anderlecht Bruksela, Belgia), Daniel Liszka (Górnik Zabrze), Maciej Buławski (Skra Częstochowa), Jakub Mosakowski (Stomil Olsztyn), Marcin Grabowski (Wisła Kraków), Mateusz Kochalski (Radomiak Radom), Mateusz Bogusz (Ruch Chorzów).

Srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie z 1992 roku, w czwartek zadebiutuje w roli szkoleniowca kadry 19-latków. Gęsior zastąpił na tym stanowisku Dariusza Dźwigałę, ale z „narodową” już pracował, prowadząc w sezonie 2017-2018, o rok starszych kolegów swojego obecnego zestawienia. Na przeciw stanie mu doświadczony, 61-letni Billy Stark, który powrócił do łask szkockiej federacji piłkarskiej i objął ponownie tę grupę wiekową.

Grzechem byłoby pominięcie w meczowym anonsie trenera bramkarzy naszej ekipy. Józef Młynarczyk po 38 latach powróci na Oleską i tylko żałować, że nie stanie między słupkami! Legendarnego już „Młynarza” czas jakby nie ruszał. Przypominanie kim był dla opolskiej Odry oraz jaką rolą odegrał w drużynach prowadzonych przez Antoniego Piechniczka byłoby zwykłym truizmem. Liczymy na to, że pana Józefa powitają przy Oleskiej bardzo gromkie brawa!

Techniczne sprawy organizacyjne sprowadzają się do krótkiego komunikatu o godzinie otwarcia stadionowych kas. Te czynne będą już od 12.00 i zaoferują wejściówki w cenie zaledwie 10 złotych. Dzieciaki do lat 6 wejdą na spotkanie za darmo. Dla przedstawicieli mediów, skautów oraz wszelkiego rodzaju „konkursowiczów”, otwarte zostanie okienko nr 3. Osobne wejście przygotowane zostało dla VIP-ów. Oprócz OZPN-u, w promocję i organizację zawodów włączył się Urząd Miasta Opola oraz portal Rozrywkowe Opolskie. Posiadaczy klubowych karnetów „za free” wpuściły na spotkanie władze Odry Opole. Bardzo prosimy nie zwlekać z meldunkiem na stadionie i przybyć najwcześniej, jak to tylko możliwe. Przepustowość bramek wejściowych ma swoje ograniczenia, stąd ten apel. O zabraniu ze sobą barw adekwatnych do specyfiki zawodów nie będziemy już wspominać.

Promocja piłki nożnej, jaką z pewnością jest mecz międzypaństwowy na Opolszczyźnie dotknęła nie tylko Opola. Oprócz Centrum Sportu, w którym swoje przygotowania do czwartkowego meczy zainaugurowała Polska, cykl treningowy objął Kotórz Mały oraz Dobrzeń Wielki i zahaczył oczywiście o obiekty MOSiR-u, wspomnianego już Brzegu, gdzie szlifowali się Szkoci. To właśnie tam w niedzielę obaj rywale powalczą po raz drugi, o godzinie 15.00, na brzeskim Stadionie Miejskim. Widzimy się w komplecie na obu spotkaniach! Do boju Polsko!