Trener Stali Brzeg Kamil Rakoczy (Fot. Przemysław Nijakowski)

Pewne zwycięstwo w kolejnych derbach w grupie 3 III Ligi odniósł MKS Kluczbork. Zespół Tomasza Chatkiewicza rozbił przed własną publicznością Stal Brzeg aż 6:2. Dwa trafienia dla gospodarzy zanotował Kamil Lewandowski.

Właśnie to Lewandowski rozpoczął strzelanie na Stadionie Miejskim w Kluczborku. Na prowadzenie swój zespół wyprowadził już w 5 minucie. Stal starała się szybko wyrównać, czym naraziła się na kolejne groźne akcję MKS-u. I tak, w minucie 12, było już 2:0, a na liście strzelców zapisano nazwisko Mateusza Chmielowca. Dzieła zniszczenia w pierwszej odsłonie dokończył Michał Płonka, ustalając wynik do przerwy na 3:0.

Trener brzeskiej Stali Kamil Rakoczy musiał więc w szatni wstrząsnąć swoim zespołem. Sytuacja była jednak trudna, a 7 minut po wznowieniu gry stała się praktycznie krytyczna. To właśnie wtedy czwartego gola dla biało-niebieskich strzelił Alan Jaworski.

Dopiero w tym momencie obudzili się przyjezdni. Pierwszą bramkę dla zespołu gości zdobył niezawodny Herve Amani pozyskany z czwartoligowego LZS-u Piotrówka. Niespełna kwadrans później trafił także Damian Celuch. W międzyczasie trafił jednak po raz drugi Kamil Lewandowski, a wynik derbów ustalił Bartosz Włodarczyk w minucie 86.

Już w piątek o punkty walczyła Polonia Nysa. Ekipa Łukasza Czajki, po bardzo dobrym spotkaniu, podzieliła się punktami z Rekordem Bielsko-Biała. W pierwszej połowie bielszczan na prowadzenie wyprowadził Konrad Kareta, wyrównał już po zmianie stron Maciej Pisula.

Obecnie w najlepszej sytuacji w tabeli jest zespół z Kluczborka. Po zwycięstwie ze Stalą plasuje się on na 7. lokacie z dorobkiem 31 punktów. Natomiast i brzeżanie i nysianie są niebezpiecznie blisko strefy spadkowej. Polonia jest obecnie 12. (5 oczek „nad kreską”) a Stal 15. (1 oczko „nad kreską”). Liderem Polonia Bytom, natomiast dzisiaj z ligą pożegnałyby się rezerwy Chrobrego Głogów i Miedzi Legnica oraz Odra Wodzisław Śląski.