Futsaliści Dremana Opole Komprachcice powalczą dzisiaj w hali w Komprachcicach o awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Zadanie będzie niezwykle trudne – rywalem naszego zespołu będzie wielokrotny mistrz kraju, lider FOGO Futsal Ekstraklasy – Rekord Bielsko-Biała.

Ale Dreman już udowodnił, że nie ma przed nim rzeczy niemożliwych. Odkąd zespół gra w elicie polskiego futsalu, czyli od 2020 roku, opolski zespół pokonał bielszczan dwukrotnie. A meczów ligowych było w sumie pięć. Całkiem nieźle…

– Celem jest wywalczenie awansu do kolejnej rundy. Chcemy przy tym pokazać, że potrafimy, jak równy z równym, rywalizować z jedną z najlepszych drużyn w Polsce – mówi przed meczem manager Dremana i członek zarządu klubu Karol Jurkiewicz – Niezależnie od tego jakim rezultatem ten mecz się zakończy, liczymy, że mecz na długo zapadnie w pamięci kibicom i tym chętniej będą oni uczestniczyli w kolejnych imprezach sportowych organizowanych przez nasz klub – dodaje.

Pierwszy raz w tym sezonie oba zespoły zmierzyły się w październiku. Rekord wygrał to spotkanie, ale zaledwie 3:2 po pasjonującej walce.

Odkąd Dreman to Dreman, a nie Berland, awans do ćwierćfinału będzie najlepszym wynikiem klubu. Blisko promocji było w sezonie 2020/2021, ale na drodze zespołu stanął Clearex Chorzów. Co ciekawe, w ćwierćfinale chorzowianie pokonali wówczas właśnie Rekord, ale w półfinale zatrzymał ich gliwicki Piast.

Dzisiejsze starcie Dremana z Rekordem rozpocznie się o godzinie 19:30. Klub przygotuje transmisję na swoim koncie na Facebooku.

Droga Dremanu do 1/8 finału Pucharu Polski:

1/32 finału – FC 2016 Siemianowice Śląskie 8:5

1/16 finału – Futsal Nowiny 7:1

Droga Rekordu do 1/8 finału Pucharu Polski:

1/32 finału – Tęcza Krosno Odrzańskie 11:0

1/16 finału – KS AZS UMCS Lublin 7:0