Do kolegów z Prószkowa, którzy zdali niedawno egzamin teoretyczny i praktyczny, dołączyli młodzi przyszli szkoleniowcy z Opola. Kurs w ramach projektu Junior Coach ukończyło kolejnych 20 adeptów trenerskiego fachu.

Kurs ten realizowany był przez Opolski Związek Piłki Nożnej we współpracy z Akademią Odry Opole. Egzamin w stolicy naszego regionu pomyślnie zaliczyli wszyscy uczestnicy.

– Celem projektu Junior Coach jest zachęcenie młodzieży do tego, by w przyszłości zostali trenerami piłki nożnej, to dla nich szansa na sprawdzenie się w roli trenera oraz możliwość uzyskania podstawowej wiedzy o zawodzie trenera – mówi koordynator opolskiego kursu Wojciech Morka – Podczas kursu uczestnicy mają przede wszystkim dobrze bawić się na zajęciach, korzystać z nich w bardzo luźnej i przyjacielskiej atmosferze – dodaje Morka.

Kurs trwający łącznie 42 godziny, podzielony jest na teorię i praktykę. Dodatkowo, każdy z jego uczestników przechodzi kurs pierwszej pomocy oraz bierze udział w warsztatach planowania kariery zawodowej.

– To bardzo aktywne zajęcia, zmuszające uczestników do refleksji, a nasi kursanci podczas zajęć wykazywali się dużym zaangażowaniem, zainteresowaniem i otwartością. Jestem przekonany, że spora część uczestników z tej grupy w przyszłości będzie chciała się dalej edukować i pójść w tym kierunku, by stać się dobrymi trenerami – cieszy się Morka.

To drugi tegoroczny kurs, który był organizowany przez nasz związek Jak już wspominaliśmy, wcześniej egzaminy zaliczyli jego uczestnicy w Prószkowie. Więcej o tym kursie przeczytacie poniżej.

Projekt Junior Coach w Prószkowie zakończony

Projekt jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Opolskiego.