615 zawodników z 12 powiatów, czyli największe piłkarskie talenty wśród dziewcząt i chłopców z całej Opolszczyzny rozpoczęły rywalizację w finale wojewódzkim turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Impreza rozpoczęła się pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, a na jej miejsce wybrano Regionalne Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Brzegu. Opolskie finały były ostatnim etapem rywalizacji w kategorii U-8. Ta grupa na PGE Stadion Narodowy w Warszawie, gdzie w dniach 30 kwietnia – 2 maja odbędzie się finałowa kulminacja całego przedsięwzięcia jednak nie pojedzie. Wtorkowe mecze wyłonić miały za to drużynę, która pochwalić się będzie mogła tytułem Mistrza Województwa Opolskiego.

– Mecze stały na zróżnicowanym poziomie sportowym, oczywiście poza finałem. Jesteśmy bardzo szczęśliwi ze zdobycia pierwszego miejsca, gdyż uważam, że nasz rywal także zasłużył na to miano. Spotkały się w nim zdecydowanie dwie najlepsze drużyny imprezy – mówił trener zwycięskiej ekipy Maciej Lisicki.

W wielkim wojewódzkim finale U-8 spotkały się zatem Uczniowski Klub Piłkarski Gol z Opola i reprezentujący Krapkowice Spidersi. To właśnie ci ostatni wygrali opolski Tymbark ośmiolatków. Mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem 2:2. Do wyłonienia triumfatora potrzeba było serii jedenastek, które minimalnie lepiej biły „Pająki” i wygrały 3:2.

Najlepszym zawodnikiem tego dnia turnieju wybrany został Jakub Bień ze Spidersów, który oprócz gry w polu, doskonale spisywał się w bramce, właśnie podczas finałowych „karniaków”. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za sportową rywalizację! Turnieje Tymbarku tak naprawdę mają głównie na celu popularyzację piłki nożnej i wygranym czuć się może każdy młody zawodnik, choć zwycięzcom należą się oczywiście specjalne laury!

fot. Mirosław Szozda / pilkaopolska.pl