25 listopada, w hali niemodlińskiego OSiR-u, odbyły się  finały wojewódzkiego Pucharu Polski w futsalu kobiet i mężczyzn. Turniej im. Grzegorza Lachowicza miał w tym roku swojego partnera, firmę Air Press z Opola.

Wcześniej w tym samym miejscu rozegrano spotkania półfinałowe, w których awans do finału wywalczyły drugie zespoły Unii Opole i Rolnika B. Głogówek, w przypadku pań oraz Futsal Kopalmat Opole i drużyna Komendy Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, jeśli chodzi o panów.

O trofeum na pierwszy ogień w bój poszły Unia i Rolnik. Już w 7 minucie rezultat otworzyła Olivia Kuczek. Następnego gola także zdobyły „Rolniczki” , tyle, że było to trafienie samobójcze Wiktorii Benroth.

Po remisowej pierwszej połowie klasę pokazała Alicja Bega, która w odstępie 120 sekund dwa razy (raz z rzutu karnego) trafiła do siatki rywalek i jednocześnie ustaliła wynik tej potyczki.

KS Unia II Opole – LKS Rolnik II Biedrzychowice 3:1 (1:1)

Bramki: Benroth(s) 16 – Bega 33, 35(k) – Kuczek 7

Unia II:Kubacka, Urban, Mularska, Trembecka, Szeląg, Ludwińska, Bega, Szewior, Stącel

Rolnik II: Giercuszkiewicz, Wrzeciono, Gurgul, Puzio, Kuczek, Benroth, Borek, Globisz

Pewnie po trofeum sięgnęła naszpikowana zawodnikami z ligowym rodowodem KW PSP w Opolu. Pierwsza odsłona finałowego starcia była wyrównania. Nie upłynęły dwie minut, a Krzysztof Mora otworzył rezultat.

Miłe złego początki. 12 minut zajęło Michałowi Kojderowi doprowadzenie do wyrównania, lecz rywal niemal natychmiast odpowiedział po golu Macieja Migi. To było tego dnia wszystko w wykonaniu Kopalmatu.

Strażacy jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania za sprawą Pawła Sarnowskiego i pierwszego tego dnia prowadzenia, które dał Bartosz Brzozowski. Po zmianie stron Brozowski do spółki z Kamilem Hołubem bezlitośnie przeciwnika wypunktowali.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu – Kopalmat Futsal Opole 7:2 (3:2)

Bramki: Kojder 13, Sarnowski 14, Hołub 39, 40, Brzozowski 18,  23, 38 – Mora 2, Miga 13

KW PSP: Cyganik, Płóciennik, Hołub, Sarnowski, Kojder, Glanowski, Fedorowicz, Brozowski, Kochański, Bulak, Okoń, Zagórski

Kopalmat: Gnyszka, Baka, Owsiak, Tomczak. Morka, Znajda, Czjkowski, Tramsz, Miga Babicz

Sędziowie finałów: Marcin Bazan, Wojciech Białowąs, Filip Szostak i Jan Pankala

Ceremonii dekoracji finalistów oraz wręczenia pucharów dokonali: Wiceprezes OZPN – Waldemar Antkowiak, Przewodniczący Komisji Futsalu i Piłki Plażowej OZPN – Piotr Rybol, członek zarządu OZPN – Marek Leja, Burmistrz Niemodlina – Dorota Koncewicz oraz przedstawiciel partnera rozgrywek, firmy Air Press Opole – Bogdan Wanik. W uroczystości wzięła także udział małżonka patrona imprezy – Iwona Lachowicz.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w rozgrywkach szczebla centralnego!