Reprezentacje młodzieżowe lubią grać na opolskich stadionach. Tym razem do naszego regionu zawita kadra do lat 18. Biało-czerwoni najpierw towarzysko zagrają ze Szwedami, następnie zmierzą się z Czechami.

Pierwsze spotkanie, z reprezentacją Szwecji, zostanie rozegrane w Opolu, na stadionie przy ulicy Oleskiej. Jego początek zaplanowano na godzinę 18:00.

W meczu przeciwko Szwedom będziemy mogli zobaczyć m.in. przedstawicieli Borussii Dortmund – Nico Adamczyka, Robina Lisewskiego czy Alexa Niziołka. W stolicy regionu zagrają także m.in. Eryk Grzywacz z VFL Wolfsburg, Patryk Mazur z Juventusu Turyn oraz przedstawiciele Lecha Poznań – Kornel Lisman, Patryk Olejnik i Mikołaj Tudruj czy Adam Pieniądz i Jakub Stępak z Wisły Kraków.

Druga grupa zawodników uda się natomiast na Podkarpacie. Tam nasz zespół zmierzy się towarzysko ze Słowacją. Po tym meczu cała grupa przyjedzie ponownie do Opola, gdzie będą oczekiwać starcia z Czechami. Dopiero właśnie w tym pojedynku będziemy mogli zobaczyć pochodzącego z Otmuchowa Karola Borysa ze Śląska Wrocław. Z Czechami będą mogli zagrać także Daniel Baran (FC Dallas), Miłosz Piekutowski (Jagiellonia Białystok), Filip Rejczyk (Legia Warszawa) czy Mike Huras (VFB Stuttgart).

Spotkanie w Brzegu zaplanowano na wtorek, na godzinę 15:00.

Pełna lista powołanych biało-czerwonych dostępna jest na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny będziemy mogli gościć w naszym województwie reprezentację Polski – komentuje prezes OZPN Tomasz Garbowski – To świadczy o tym, że centrala jest zadowolona z ostatnich organizacji spotkań międzynarodowych, a i same kadry dobrze się u nas czują. To też znakomita okazja dla kibiców z Opolszczyzny, żeby zobaczyć piłkarzy biegających w biało-czerwonych koszulkach – dodaje sternik naszego związku.

Wejście na oba mecze jest darmowe. Bramy stadionu w Opolu zostaną otwarte dla kibiców o godzinie 17:00.  Dla grup zorganizowanych otwarta zostanie brama nr 9, od strony ul. Kusocińskiego). Najbliższy parking dla autobusów będzie możliwy pod Stegu Areną (ul. Oleska 72).

Natomiast wejście na stadion w Brzegu będzie możliwe od godziny 14:00.

Wejściówki na oba mecze dostępne są w biurze Opolskiego Związku Piłki Nożnej. Bilety będzie można otrzymać również w kasach stadionów w dniach meczowych.