Fot. Mirosław Szozda

Opolszczyzna gościć będzie reprezentację Polski do lat 18. Podczas ponad tygodniowego zgrupowania biało-czerwoni rozegrają dwa spotkania towarzyskie – z Czechami i ze Szwecją.

W pierwszym spotkaniu Polacy zmierzą się ze Szwedami. Mecz ten zostanie rozegrany 12 października w Opolu. Natomiast pięć dni później, 17 października, w Brzegu zmierzymy się z Czechami.

Dodatkowo Czesi i Szwedzi także zagrają ze sobą. Ten pojedynek odbędzie się na terenie naszych południowych sąsiadów.

– Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny będziemy mogli gościć w naszym województwie reprezentację Polski – komentuje prezes OZPN Tomasz Garbowski – To świadczy o tym, że centrala jest zadowolona z ostatnich organizacji spotkań międzynarodowych, a i same kadry dobrze się u nas czują. To też znakomita okazja dla kibiców z Opolszczyzny, żeby zobaczyć piłkarzy biegających w biało-czerwonych koszulkach – dodaje sternik naszego związku.

To nie pierwszy raz, kiedy młodzieżowa reprezentacja Polski pojawi się w naszym województwie. W poprzednim sezonie, w Opolu i Brzegu, towarzyskie mecze z Niemcami grała kadra U16. Wcześniej również gościliśmy m.in. reprezentację do lat 19 oraz seniorską kadrę kobiet.

Szczegóły wszystkich spotkań podamy w późniejszym komunikacie.