W Spale od 23 maja trwa kolejne zgrupowanie programu CORE Polska (6. edycja), w której uczestnikiem jest sędzia IV ligi Dymitr Zubal. Program CORE to program szkoleń teoretycznych i praktycznych dla młodych i perspektywicznych sędziów związków wojewódzkich (po jednej osobie z każdego ZPN). Uczestnicy zgrupowania przede wszystkim sędziują mecze, a następnie wraz z Centralną Komisją Szkoleniową analizują sytuacje z prowadzonych zawodów. Również w harmonogram CORE wchodzą testy pisemne w języku polskim i angielskim, treningi praktyczne oraz fitness test yo-yo.

Oprócz Zubala po raz kolejny CKS, w której skład wchodzi m.in. nasz obserwator Damian Picz powołała Szymona Łężnego jako koordynatora treningu praktycznego dla sędziów. W poprzedniej edycji jak i obecnej Łężny przygotowuje plan takich treningów wraz z Damianem Sylwestrzakiem (Dolnośląski ZPN).

Również od soboty jednym z obserwatorów meczów uczestników CORE będzie nasz Przewodniczący Arkadiusz Przystał. W rundzie jesiennej obserwatorem z naszego ZPN był Jarosław Klecza.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.