Kadra naszego województwa rocznika 2006, przegrała wysoko w ostatnim meczu o Puchar im. Kazimierza Górskiego. OZPN poległ ze Śląskim ZPN-em aż 1:7 (0:2). Mecz rozpoczął się bardzo źle, ponieważ nasi już w 4 minucie stracili bramkę po rzucie rożnym. Kolejnego gola rywale zdobyli tuż przed przerwą i tak obie ekipy zeszły do szatni.

Po zmianie stron już w 50 minucie opolskie złapało kontakt za sprawą Franciszka Terleckiego i zaczęło kreować kolejne sytuacje bramkowe. Kiedy wyrównanie było bardzo blisko, przydarzył się duży błąd indywidualny, po którym rywal odskoczył na 1:3, czym skutecznie podciął naszej ekipie skrzydła”. Ślązacy z każdą chwilą zyskiwali coraz większą przewagą i w efekcie boleśnie nas wypunktowali.

OZPN 2006: Oskar Skirzewski (BR), Jakub Korzeniewicz (KS Polonia Nysa), Jan Dec (UKS Rodło Opole), Jakub Mikołajczyk (SKS Piast Strzelce Opolskie), Tomasz Marciniak, Alan Dziura (OKS Odra Opole), Daniel Piwko (TS Chemik Kędzierzyn-Koźle), Partick Lipok, Szymon Szkliński (UKS Rodło Opole).

Rezerwowi: Kacper Kapica (BR) (GZ LZS Grodków), Tomasz Drobnik (TS Chemik Kędzierzyn-Koźle), Maksymilian Nowak (MKS Kluczbork), Kamil Skalski, Konrad Bogacz (KS Polonia Nysa), Franciszek Terlecki (LKS Atom Grądy Goświnowice), Oliwier Frączek (PLUKS Pomologia Prószków), Kacper Sikorski, Jakub Senecki (BTP Stal Brzeg)

W ostatnim meczu fazy grupowej rocznika 2005 nasz zespół gościł w Dobrzeniu Wielkim drużynę ze Śląska. Po niezłym widowisku padł remis 4:4 (2:2). Pierwsze piętnaście minut spotkania należały do gospodarzy, którzy śmiało zaatakowali i stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. Dwie z nich po uderzeniach Pawła Jabłońskiego w 7 minucie (bezpośrednio z rzutu rożnego) oraz Bartosza Kusicielka w minucie 10, zamienili na bramki i prowadzili już 2:0.

Po kolejnym kwadransie stan spotkania się wyrównał i starcie rozpoczęło się jakby od nowa. Zaznaczyć należy, że goście pierwszego gola zdobyli w momencie kiedy grali w przewadze, gdyż urazu doznał lewy obrońca Paweł Mróz. Ostatnie 10 minut pierwszej połowy to walka obu drużyn o wyjście na prowadzenie. Po stronie opolskiej doskonałą okazję na zmianę wyniku miał Daniel Łeśko, który po ładnej akcji znalazł się w sytuacji sam na sam, ale bramkarz gości popisał się doskonałym refleksem i uderzenie naszego skrzydłowego sparował na rzut rożny.

Druga odsłona rozgrywanego w deszczowej aurze spotkania była równie emocjonująca. Tym razem drużyny zamieniły się jakby rolami. To przyjezdni nadawali ton grze i odskoczyli na dwie bramki. Jednak ambitnie grający OZPN za sprawą dubletu Jakuba Piechoty w 60 i 74 minucie, wyrównał stan zawodów. Przy pierwszej z bramek Kuba zachował najwięcej zimnej krwi i po kornerze skierował bezpańską piłkę do siatki. Trafienie nr 2 to ładny strzał bezpośrednio z rzutu wolnego.

– Zagraliśmy dobry i co ważne skuteczny mecz. Chłopcy byli mocno zdeterminowani, by zakończyć rozgrywki dobrym wynikiem z zawsze bardzo wymagającym przeciwnikiem ze Śląska. Realizowali założenia i choć nie ustrzegli się błędów, to w przeciwieństwie do rozegranych na wiosnę meczów, potrafili być wreszcie skuteczni. Ten zespół z meczu na mecz wyglądał coraz lepiej i żal trochę, że było to nasze pożegnanie na szczeblu regionalnym – opiniowali swych podopiecznych trenerzy Marek Duraj i Ireneusz Kwok.

OZPN 2005: Bartłomiej Piśla (LMKS Piast Gorzów Śl.) – Paweł Mróz, Jakub Piechota, Mateusz Pietras, Kamil Staniszewski (wszyscy OKS Odra Opole) – Kamil Jelito (OKS Odra Opole), Paweł Jabłoński (MKS Kluczbork), Bartosz Kusicielek (BTP Stal Brzeg) – Daniel Łeśko, Wiktor Andruszko, Max Janowicz (wszyscy OKS Odra Opole)

Rezerwowi: Adam Wójcik, Michał Osipiak, Adam Fąferko, Kamil Eismart (wszyscy OKS Odra Opole), Jan Dębski (OKS Olesno), Jakub Mandala (MKS Pogoń Prudnik)