Wobec stale rosnącego zainteresowania uczestnictwem w zajęciach treningu piłkarskiego oraz świadomą potrzebą konieczności kształtowania umiejętności piłkarskich od najmłodszych lat, zarząd klubu Piast Strzelce Opolskie podjął czynności zmierzające do powstania i uruchomienia działalności Dziewczęcej Akademii Piłki Nożnej (DAPN).

To kolejny taki projekt w województwie Opolskim. Zawodniczki DAPN reprezentować będą Piasta w rozgrywkach wojewódzkich lig młodziczek i orliczek prowadzonych przez Opolski Związek Piłki Nożnej. Inicjatywa strzeleckiego klubu wpisuje się w działające już tam struktury futbolu kobiecego.

Dotychczasowe doświadczenia na tym polu jednoznacznie pokazują, iż wyłączną metodą stałego podnoszenia jakości gry i umiejętności piłkarskich jest systematyczna praca od najwcześniejszego wieku, klub stawia tym samym bardzo mocny akcent na szkolenie piłkarskie, na które bardzo serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych uczestnictwem.

Akademia oferuje profesjonalny trening dla dziewcząt: rocznik 2006-2007 (młodziczki), rocznik 2008-2009 (orliczki), rocznik 2010 i młodsze (żaczki), choć nie odrzuci pozostałych. Pierwsze zajęcia Akademii odbędą się w dniu 28 sierpnia, o godzinie 16.30, na stadionie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Strzelcach Opolskich.

Szczegółowych informacji uzyskać można od trenerów Akademii: Adriana Matuszczyka, tel.609599045, Patryka Sowińskiego, tel. 667122034. Zapraszamy!