Andrzej Konwiński, Marcin Dorna i Wojciech Morka na LAMO 2018 w Gniewinie

Opolscy trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów PZPN, Andrzej Konwiński i Wojciech Morka, uczestniczą w obozie piłkarskim PZPN, zorganizowanym dla najlepszych w kraju zawodników rocznika 2005. Ta edycja Letniej Akademii Młodych Orłów odbywa się w Gniewinie, w dniach 17-19 lipca.

– Celem naszego szkoleniowego zgrupowania jest poznanie kryteriów i sposobu selekcji młodych piłkarzy do reprezentacji młodzieżowych Polski oraz zasad funkcjonowania obozów LAMO i ZAMO (Zimowa Akademia Młodych Orłów). Nasze zadanie, to prowadzenie obserwacji zawodników w trakcie treningów oraz podczas turnieju piłkarskiego. W praktyce zapoznaliśmy się także z testami sprawności ogólnej, którym poddani byli wszyscy uczestnicy powołani na zgrupowanie – relacjinuje trener Andrzej Konwiński.

W każdym turnusie LAMO uczestniczy 80 najzdolniejszych zawodników rocznika 2005 i 2006 (dziewczęta i chłopcy), a zajęcia treningowe na wszystkich zgrupowaniach prowadzą trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski. Aktualnie kierownikiem II turnusu jest trener Marcin Dorna, szkoleniowiec kadry Polski U-15. Wśród powołanych znaleźli się czterej reprezentanci województwa opolskiego, wszyscy z Odry Opole: Wiktor Andruszko, Adam Wójcik, Daniel Justin i Jakub Piechota.