Żar lejący się z nieba nie stanął na przeszkodzie najlepszym zawodnikom z rocznika 2007, którzy zjechali się z całej Opolszczyzny do Wojewódzkiego Kampusu Sportowo-Rekreacyjnego Stobrawa w Kluczborku, by wziąć udział w turnieju Orliki na Mundial.

Dwanaście reprezentacji poszczególnych powiatów zameldowało się w Kluczborku, by sprawdzić swoje umiejętności na tle swoich rówieśników, wyselekcjonowanych przez trenerów – koordynatorów OZPN. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowały systemem każdy z każdym.

W grupie A rywalizowały reprezentacje powiatów: głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, oleskiego, m. Opole, prudnickiego i strzeleckiego. Rozgrywki grupowe bezapelacyjnie wygrali przedstawiciele Opola, którzy nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń wygrywając wszystkie spotkania z bilansem bramkowym 23-3. Na drugim miejscu uplasowała się kadra powiatu prudnickiego, która doznała jednej porażki oraz wywalczyła jeden remis.

W grupie B, w której znaleźli się przedstawiciele powiatów: brzeskiego, kluczborskiego, krapkowickiego, namysłowskiego, nyskiego oraz opolskiego, rywalizacja była bardziej zacięta, a walka o zwycięstwo w grupie toczyła się do ostatniego spotkania. Ostatecznie, dzięki lepszemu bilansowi bramek, pierwsze miejsce zajęli zawodnicy powiatu krapkowickiego, a tuż za nimi – przedstawiciele powiatu opolskiego.

Niezwykłym przeżyciem dla młodych piłkarzy były mecze o 1 i 3 miejsce, które odbyły się na płycie głównej stadionu MKS Kluczbork, przy niezwykle głośnym aplauzie pozostałych drużyn.

W meczu o 3 miejsce mierzyły się drużyny powiatu prudnickiego i opolskiego. Bardzo wyrównany mecz zakończył się remisem 1:1 i do wyłonienia zwycięzcy konieczne były rzuty karne. Dopiero w 5 kolejce, po pechowym trafieniu w poprzeczkę przez zawodnika prudnickiego, z wygranej mogli się cieszyć zawodnicy powiatu opolskiego.

Do rywalizacji o 1 miejsce stanęły na przeciwko siebie kadry powiatu m. Opola oraz krapkowickiego. Mecz poprzedził uroczysty wymarsz zawodników do hymnu towarzyszącego najlepszym drużynom grającym w Lidze Mistrzów. Od pierwszych minut meczu to zawodnicy z Opola narzucili rywalom swój styl gry, szybko pozbawiając ich marzeń o zwycięstwie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 9:1 i to drużyna ze stolicy regionu mogła się cieszyć z wygranej w całym turnieju.

Na zakończenie wszyscy zawodnicy zostali udekorowani pamiątkowymi medalami oraz otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Opolski Związek Piłki Nożnej oraz Marszałka Województwa Opolskiego.

Po dekoracji zawodnicy usiedli na trybunach, by obejrzeć wspólnie Finał Wojewódzkiego Pucharu Polski pomiędzy Po-Ra-Wie Większyce i Polonią Głubczyce.

 

Orliki na Mundial – klasyfikacja końcowa:

  1. powiat m. Opole
  2. powiat krapkowicki
  3. powiat opolski
  4. powiat prudnicki

Powiat m. Opole: Adam Matysek (br), Tobiasz Matuszok (br), Dominik Kołodziej, Filip Czechowski, Błażej Basta, Szymon Wróblewski, Jakub Michura, Oliwier Butrym, Paweł Cebula, Mateusz Stefanowski (wszyscy OKS Odra Opole), Dominik Skiba, Franciszek Bobrowski (obaj UKS Rodło Opole).

Powiat krapkowicki: Michał Molenda (br – MKS Gogolin), Mateusz Cieślik (br – UKS Spiders Krapkowice), Paweł Zastępa, Natan Gruszka, Seweryn Heinzer, Łukasz Muszyński, Dominik Jachimowski (wszyscy UKS Spiders Krapkowice), Patryk Sztwiorok, Ksawery Suchanek, Dawid Piechota, Tomasz Hornatkiewcz, Tomasz Konopka (wszyscy MKS Gogolin).

Powiat opolski: Leonard Iwański (br – OKiS Prószków), Mateusz Jasiński (br – AP Victoria Chróścice), Florian Sochor, Paweł Hełka (obaj UKS Turawa), Łukasz Staniów, Kacper Mańkiewicz, Kacper Wójcicki, Mateusz Kuzia, Dorian Lis (wszyscy OKiS Prószków), Wojciech Talacha, Krzysztof Jonek (obaj AP Victoria Chróścice), Wojciech Okuniewicz (Małapanew Ozimek).

Powiat prudnicki: Remigiusz Barton, Oliwier Urbaniak, Bartosz Adamowski (wszyscy KS Fortuna Głogówek), Łukasz Rinke, Łukasz Rudek (APN Głogówek), Jakub Łanucha, Hubert Kulpa, Szymon Stefan, Daniel Pietruszka, Marek Pasternak, Igor Twardowski, Szymon Kamola (wszyscy UKS Orlik Prudnik).