Już w niedzielę kadra Opolskiego Związku Piłki Nożnej do lat 13 uda się na Podkarpacie na FINAŁ A Turnieju o Puchar im. Kazimierza Górskiego. Zespół prowadzony przez Pawła Bzdęgi i Andrzeja Wolańskiego będzie w nim rywalizował w grupie B. Jego przeciwnikami będą kadry Kujawsko-Pomorskiego ZPN-u, Mazowieckiego ZPN-u i Wielkopolskiego ZPN-u.

– Jestem przekonany, że będzie to wspaniały turniej, wielkie wydarzenie, gdyż będziemy gościć osiem najlepszych reprezentacji województw w kraju, wielu znakomitych młodych piłkarzy, którzy w przyszłości mogą zasilić reprezentację Polski – mówi przed FINAŁEM A prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysław Golba – Jako Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej z przyjemnością witam wszystkich uczestników turnieju o Puchar im. Kazimierza Górskiego, życzę udanych zawodów, wspaniałej piłkarskiej atmosfery, wielkich przeżyć, bez kontuzji, bez urazów. Jestem przekonany, że rywalizacja będzie przebiegała w duchu sportowej rywalizacji – „fair play” – dodaje.

A to oznacza, że przed naszą reprezentacją nie łatwe zadanie. Nie oznacza to jednak, że nasza kadra uda się na południowy wschód naszego kraju bez szans na medal.

W pierwszym dniu rywalizacji, czyli w poniedziałek (26 czerwca) kadra OZPN grać będzie z Mazowieckim ZPN-em. To drużyna, która awans do FINAŁU A wywalczyła z pierwszego miejsca drugiej grupy eliminacyjnej. W 6 spotkaniach drużyna z Mazowsza wywalczyła 16 punktów, strzelając aż 31 goli i tracąc zaledwie 4.

To spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:00, a rozegrane zostanie na stadionie Polonii Przemyśl.

We wtorek opolanie powalczą o punkty w starciu przeciwko Wielkopolskiemu Związkowi Piłki Nożnej. To kolejna kadra, która promocję wywalczyła wygrywając swoją grupę kwalifikacyjną. Tym razem była to grupa numer cztery. Bilans Wielkopolan to 15 oczek, po które zespół ten sięgnął w 6 spotkaniach. Wielkopolski ZPN zdobył w nich 22 bramki, tracąc przy tym 8.

Początek meczu zaplanowano na 9:30, a odbędzie się on na boisku Juvenia w Przemyślu.

Środa będzie dniem odpoczynku dla wszystkich rywalizujących ekip w FINALE A. Zespoły wrócą do rywalizacji w czwartek, a rywalem OZPN w ostatnim meczu grupowym będzie Kujawsko-Pomorski ZPN. Kadra ta zajęła drugie miejsce w pierwszym zestawieniu eliminacyjnym, ustępując pola jedynie Pomorskiemu ZPN-owi. 10 punktów w 6 spotkaniach i bilans bramkowy 12:8 – to dorobek eliminacyjny kadry z Kujaw.

Opolski i Kujawsko-Pomorski ZPN zmierzą się ponownie na stadionie Polonii Przemyśl. Mecz rozpocznie się o 10:00.

Ostatnim dniem grania w finale będzie sobota. Do rywalizacji przystąpią jednak już tylko drużyny, które w swoich grupach zajęły pierwsze lub drugie miejsce. Ci pierwsi powalczą o medal złoty, ci drudzy o brązowy.

Nasza kadra powalczy o medal w FINALE A pierwszy raz od 11 lat. Sam udział w nim jest już sporym sukcesem. W eliminacjach OZPN wywalczył 7 punktów. Strzelił w 6 spotkaniach 8 bramek, stracił ich 13.