Poznaliśmy zwycięzców wojewódzkiego finału turnieju halowego o Puchar Prezesa PZPN, którzy będą reprezentować Opolszczyznę w finale ogólnopolskim w Warszawie! Na najwyższym stopniu podium stanęli zawodnicy UKS Hattrick Głuchołazy (U-11) oraz UKS Rodło Opole (U-12)!

 

Turniej, zorganizowany przez Opolski Związek Piłki Nożnej w kategriach wiekowych U-11 i U-12, odbył się na hali sportowej w Niemodlinie. W każdej z kategorii wystąpiło po osiem zespołów, które rywalizowały w grupach, a następnie cztery najlepsze przechodziły do fazy pucharowej, w której walczyły o przepustkę do gry w finale ogólnopolskim.

Do rywalizacji w młodszej kategorii stanęły zespoły wyłonione w eliminacjach, a wśród nich znalazły się: AP Striker Dąbrowa, Soccer College Łubniany, OKS Olesno, MKS Kluczbork, SKS Piast Strzelce Opolskie, TS Chemik Kędzierzyn-Koźle, UKS Hattrick Głuchołazy oraz MKS Pogoń Prudnik.

W kategorii U-12 wzięły udział drużyny zajmujące pierwsze miejsca w poszczególych grupach
w opolskiej Lidze Młodzika: MKS Kluczbork, BTP Stal Brzeg, OKS Odra Opole, UKS Rodło Opole, KS Polonia Nysa, LUKS Szkółka Piłkarska Ujazd, UKS Hattrick Głuchołazy i TS Chemik Kędzierzn-Koźle.

Wszystkie mecze w turnieju stały na wysokim poziomie. Zgromadzeni kibice, z wypiekami na twarzy obserwowali zacięte pojedynki, popis umiejętności technicznych młodych piłkarzy oraz piękne parady bramkarzy, wśród których znalazła się w drużynie z Ujazdu przedstawicielka płci pięknej – Hanna Buchta. Zawodnicy w każde spotkanie włożyli wiele zaangażowania i serca, dzielnie walczyli o każdą piłkę i nie poddawali się do ostatnich minut, nawet przy niekorzystnym wyniku.

Nagrodą FAIR PLAY, za postawę w turnieju, został wyróżniony bramkarz z Olesna – Franciszek Pytka.

W finale w kategorii U-11 spotkały się zespoły UKS Hattrick Głuchołazy oraz MKS Kluczbork, natomiast
w U-12, na przeciwko siebie stanęli zawodnicy ze stolicy województwa, reprezentujący OKS Odrę Opole oraz UKS Rodło Opole.

Co ciekawe, oba mecze finałowe zakończyły się remisami, a do wyłonienia zwycięzców potrzebne były rzuty karne, w których lepsi od przeciwników okazali się zawodnicy UKS Hattrick Głochołazy (U-11) oraz UKS Rodło Opole (U-12).

Triumfatorzy poszczególnych kategorii wezmą udział w finale ogólnopolskim turnieju o Puchar Prezesa PZPN, który odbędzie się w dniach 16-17 lutego br. w Warszawie.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

 

UKS Hattrick Głuchołazy (U-11): Kamil Pędzich, Filip Wolak, Kacper Bednarczyk, Dawid Kowalczyk, Tomasz Kinal, Szymon Szozda, Rafał Gaweł, Wiktor Hapek, Marcel Pross, Kewin Chwastyk. Trener Piotr Bednarczyk.

UKS Rodło Opole (U-12): Borys Gołębiowski, Dominik Skiba, Fabian Czaja, Franciszek Bobrowski, Mateusz Majas, Cezary Glomb, Marek Gabert, Maciej Stachoń. Trener Grzegorz Bryłka.