Miesiąc grudzień stał pod znakiem rywalizacji zawodników w kategoriach U-11
i U-12, której celem było wyłonienie uczestników wojewódzkiego finału turnieju
o Puchar Prezesa PZPN. Zwieńczeniem turnieju jest ogólnopolski finał, w którym spotykają się najlepsze drużyny ze wszystkich województw.

 

Turniej o Puchar Prezesa PZPN jest projektem skierowanym do najmłodszych piłkarzy. Pierwsza edycja turnieju zakończyła się dużym sukcesem, dlatego też zdecydowano nadać tym zawodom charakter cykliczny.

Jak tłumaczy Łukasz Wachowski, Dyrektor Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN: – Chcemy aktywizować dzieci i kluby piłkarskie w okresie, który do tej pory – z uwagi na panujące w Polsce warunki pogodowe – uchodził za tak zwany „martwy”. My jednak dostrzegamy w tym olbrzymi potencjał. Dzieci zamiast siedzieć na przykład przed telewizorem, czy komputerem, spędzą czas w fajnej atmosferze,
w ruchu, z piłkami. Od zawsze było tak, że po zakończeniu rozgrywek na trawie drużyny przenosiły się na hale sportowe, kontynuując tam niejako procesy szkoleniowe i treningowe. W halach odbywało się również współzawodnictwo, czyli rozgrywki piłkarskie. W piłkę nożną gramy również zimą.

25 stycznia w Popielowie do rywalizacji o wyjazd do Warszawy stanie po osiem drużyn w poszczególnych kategoriach, które wywalczyły sobie prawo startu w eliminacjach regionalnych.

 

Uczestnicy wojewódzkiego finału o Puchar Prezesa PZPN

U-11

 1. OKS Olesno
 2. NKS Start Namysłów
 3. UKS Spiders Krapkowice
 4. KS Cisowa
 5. AP Victoria Chróścice
 6. BTP Stal Brzeg
 7. KS Polonia Nysa
 8. MKS Pogoń Prudnik

U-12

 1. KS Polonia Nysa
 2. UKS Hattrick Głuchołazy
 3. UKS Spiders Krapkowice
 4. MKS Gogolin
 5. BTP Stal Brzeg
 6. UKS Rodło Opole
 7. OKS Odra Opole
 8. UKP Gol Opole