Opolski Związek Piłki Nożnej, jako pierwszy wśród krajowych ZPN-ów, wprowadził elektroniczny generator on-line związków licencyjnych dla klubów 4 ligi, klasy okręgowej i niższych lig.

– Procedura licencyjna sprawiała często wiele problemów klubom ubiegającym się o wydanie licencji. To rozwiązanie ma im pomóc, a naszym komórkom usprawnić pracę. Projekt wzbudził już zainteresowanie sąsiednich związków, więc chętnie się nim podzielimy – deklaruje prezes OZPN-u, Tomasz Garbowski.

System tak naprawdę obowiązywał będzie od sezonu 2018/2019. – Znam to z autopsji. Kilkadziesiąt lat prowadziłem LZS-y. Zawsze zgromadzić trzeba było bardzo dużo dokumentów i było z tym sporo zachodu, na przykład w przypadku ludzi przyjeżdżających do weryfikacji obiektów – wspomina Waldemar Antkowiak, wiceprezes OZPN-u ds. organizacyjnych.

– Zdecydowaliśmy się to uprościć, ale zachowując oczywiście wszystkie regulaminowe wymogi podręcznika licencyjnego. Rozwiązanie chcemy rozpropagować i nie trzymać go wyłącznie dla siebie. Pomysł ten spowoduje, że odejdziemy choćby od zbierania tradycyjnych zaświadczeń (ZUS, starostwa, urzędy skarbowe, itp.) na rzecz oświadczeń osób wpisanych do rejestrów, jako zarządzających klubami. Na naszej internetowej stronie funkcjonuje już specjalna aplikacja, którą można przetestować. Zorganizowaliśmy też jeden jej pokaz w naszej siedzibie. Wypełnienie wniosku nie powinno zająć więcej niż 15-20 minut – zachęca pan wiceprezes.

Oto specjalna zakładka: Generator wniosków licencyjnych, z którą warto się zapoznać. Zapraszamy!