sdr

– Przeprowadziliśmy dwie konsultacje selekcyjne. Na pierwszej z nich zjawiło się ponad 30 zawodników, z których znaczna część spotkała się z nami jeszcze raz, dwa tygodnie później. Wówczas dołączyli zawodnicy, którzy reprezentowali już Opolski ZPN w meczach międzyzwiązkowych. Po drugiej konsultacji udało nam się wybrać grupę 20 graczy, wyselekcjonowanych na międzynarodowy turniej API Cup 2018, który odbył się w zeszły weekend w Zakopanem – mówił przed wyprawą w Tatry Tomasz Piwowarczyk – trener reprezentacji U-14.

Turniej rzucił naszym chłopakom spore wyzwanie. – Może poza pierwszym meczem, w którym wyraźnie brakowało nam jeszcze rytmu i graliśmy bardzo chaotycznie, każdy kolejny był już lepszy. W następnych spotkaniach zdecydowanie przeważaliśmy, górując zarówno pod względem taktycznym jak i technicznym. Niestety w pierwszych trzech meczach zabrakło nam zimnej krwi pod bramką rywala i z tego powodu – mimo momentami bardzo dobrej gry – zajęliśmy dopiero 5. miejsce. Najważniejsze jest jednak to, że mieliśmy okazję do przetestowania kilku nowych rozwiązań taktycznych i sprawdzenia swoich możliwości z rywalami z Polski i Ukrainy. Cieszy również nagroda indywidualna dla naszego zawodnika Dominika Mrozka, który został wybrany najlepszym zawodnikiem całej imprezy – podsumowuje występy Mateusz Wojs – II trener reprezentacji U-14.

Przed naszą ekipą jeszcze cztery konsultacje szkoleniowe, a ich celem będą już przygotowania stricte do rozgrywek Pucharu im. Kazimierza Górskiego. Mamy nadzieję, że praca wykonana przez naszych zawodników przyniesie efekty i wiosną będą prezentować się jeszcze lepiej niż jesienią.

Zdjęcia ze strony organizatora:

Ceremonia zakończenia turnieju.

Opublikowany przez Międzynarodowe Turnieje Api Cup Zakopane. na 12 marca 2018

Sobota

Opublikowany przez Międzynarodowe Turnieje Api Cup Zakopane. na 11 marca 2018

Piątek 09.03.2018r.

Opublikowany przez Międzynarodowe Turnieje Api Cup Zakopane. na 9 marca 2018