Turniej o Puchar Przewodniczącego w Nysie 2018r. / fot. Mirosław Szozda

W niedzielę 9 stycznia 2022r. w hali OSiR w Kluczborku odbędzie się XXX Turniej o Puchar Przewodniczącego KS OZPN. Tradycyjna forma wyłonienia mistrza województwa w piłkę przez ekipę sędziowską w nadchodzącej, okrągłej edycji, przyjmie wyjątkową formę. Nagłaśniana i rozdmuchiwana przez nas akcja „Daniel trzymaj się” oraz „Gramy dalej dla Daniela” odbiła się szerokim echem w środowisku piłkarskim.

W turnieju oprócz tradycyjnych zespołów stworzonych z byłych podokręgów wiodących naszego Kolegium Sędziów czyli: Kędzierzyna-Koźla, Kluczborka, Opola i Nysy wystąpią gościnnie również ekipy z sąsiednich województw. Do Kluczborka przyjadą sędziowie z KS-ów Dolnośląskiego, Śląskiego, Łódzkiego i Wielkopolskiego. W 30. edycji nie będzie podziału na kategorie wiekowe, tak jak bywało dotychczas.

Pierwsze spotkanie turnieju odbędzie się o godz. 9:00. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, gdzie 4 drużyny rozegrają spotkania w systemie „każdy z każdym”. Mecz w fazie grupowej trwać będzie 1 x 12 minut.

Po zakończonej fazie grupowej nastąpi przerwa obiadowa, a następnie oficjalne otwarcie turnieju. Półfinały zostaną rozegrane również w wymiarze czasowym 1 x 12 minut, podobnie jak mecze o 5. i 7. miejsce. Dodatkowo w jednym pojedynku zagrają przyjaciele Daniela, a po nim rozstrzygnięcie turnieju w meczach o 3. miejsce i finale. Te spotkania rozegrane zostaną w wymiarze czasowym 1 x 15 minut.

Spotkania piłkarskie pomiędzy sędziami to nie wszystko. Na gości czekać będą m.in. licytacje koszulek, gadżety oraz słodkości, z których dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na konto Daniela. Serdecznie zapraszamy także rodziny i znajomych zawodników do wspólnego kibicowania jak i również do uczestnictwa w szczytnym celu.

Wszystkich zawodników prosimy o przybycie na miejsce turnieju 45 minut przed jego rozpoczęciem.

Jednocześnie poszukujemy 6 osób chętnych do wolontariatu w trakcie turnieju. Chcesz pomóc w organizacji wydarzenia? Zgłoś się pod adres: pilkaopolska@opolskizpn.pl.